Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa IV edycja targów „Zawodowiec”

Facebook Twitter

Czwarta edycja targów ,,Zawodowiec" przyciągnęła ponownie tłumy młodych ludzi na prezentację oferty częstochowskich szkół technicznych i branżowych.

Nie zabrakło propozycji dla studentów, ze strony pracodawców i uczelni, w tym Politechniki Częstochowskiej.

Muszę wybrać pomiędzy wieloma szkołami. Zastanawiam się nad liceum, ponieważ mam ambicję, aby iść na studia, chociaż jest to dość dużo nauki. Przyjeżdżając na targi,chciałam zobaczyć czy w technikum znajdę coś dla siebie, ale jednak myślę, pójdę w stronę przedmiotów humanistycznych i do liceum.

Wybrałyśmy ten sam kierunek: język angielski, polski i geografia. Kierujemy się stronę LO Biegańskiego, ale nie wiadomo jak wyjdzie z egzaminami.

Szukałem czegoś związanego z logistyką. Czegoś, gdzie mógłbym aplikować w przyszłości.

Już czasie studiów coś wybrać, jaki kierunek w swoim życiu i już zabrać się za pracę, jakiś staż.

Młodych ludzi pytał Mariusz Osyra.

Są to ciągle osoby, które stoją przed życiowymi wyborami odnośnie kierunku nauki i przyszłego zawodu. Radą służyli też przedstawiciele lokalnego rynku pracy:

Odwiedzającymi są takie osoby, które w miarę są zorientowane w jakim kierunku chcą podążać. Wiedzą czego szukają, są bardziej określeni w tej chwili.

Proponowaliśmy staże na okres maksymalnie trzech miesięcy. Są to płatne staże.

Okazuje się, że rozmowa powoduje, że można się otworzyć, porozmawiać, zachęcić, być bardziej elastycznym, szukać jeszcze innych rozwiązań. Nie tylko konkretyzować się na swoim pierwotnym pomyśle(…).

W trakcie targów Zawodowiec można dowiedzieć się więcej o tym jak kształcimy oraz jak szkoły branżowe pomagają po ich ukończeniu w sprawach zatrudnienia.

Można się zorientować również co przedsiębiorcy proponują też w trakcie studiowania:

Potencjalny student sam wybiera sobie termin i warunki stażu, czyli nie musi to być 5 dni w tygodniu, nie musi to być po 8 godzin.

Zebraliśmy wiele kontaktów, myślę, że będzie jakiś odzew.

Tak naprawdę, gdy się spotykamy dochodzi do rozmowy, okazuje się, że niektórzy są też otwarci na inne propozycje(…).

Szkoły zapewniające konkretny fach i poszukiwany zawód cieszą się największym zainteresowaniem, młodzi ludzie szukają dla siebie głównie sprofilowanych klas. Spotkanie pod szyldem „Zawodowiec” znów przygotowało Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta. Targi w Hali Sportowej Częstochowa potrwają jeszcze dzisiaj (05.03.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj