Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa budowa nowej trasy kolejowej do Pyrzowic. W listopadzie główne prace między Siewierzem a Zawierciem

Facebook Twitter

Rozpoczyna się kolejny etap budowy kolejowej trasy do lotniska w Pyrzowicach, informują PKP Polskie Linie Kolejowe. To duża inwestycja, która częściowo reaktywuje torowisko w rejonie Siewierza i pozwala na wytyczenie nowego połączenia dla pociągów w naszym regionie.

fot. https://www.plk-sa.pl/

W listopadzie front robót przechodzi na odcinek między Siewierzem, a Zawierciem.

Mirosław Siemieniec: O ile prace obecnie skupiają się na odcinku od Tarnowskich Gór do Siewierza, to od listopada wykonawca przejdzie na roboty na kolejnym odcinku. Prace odbywać się będą od Pyrzowic w stronę Zawiercia. Od Tarnowskich Gór do Siewierza układany jest aktualnie tor, powstają też bezkolizyjne skrzyżowania. Wykonawca stara się aby komunikacja była jak najlepiej utrzymana, natomiast front robót przeniesie się na odcinek Siewierz – Zawiercie.

– mówi rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. W Zawierciu zakończyły się prace torowe na łącznicy oraz na moście. Przypomnijmy, że w trakcie inwestycji jest odbudowywany 30-kilometrowy nieczynny odcinek toru za Siewierzem. Docelowo pociągi do lotniska przyspieszą do 140 km/h, dostaniemy się więc do portu lotniczego z Częstochowy w krótkim czasie. Prace posuwają się na razie zgodnie z planem:

Mirosław Siemieniec: Na stacji Siewierz jest już wybudowany peron, powstaje również lokalne Centrum Sterowania w Siewierzu. Prace toczą się także na stacji Zawiercie, powstał tam nowy peron. Będzie on połączony z istniejącym przejściem podziemnym. Przypomnijmy tylko, że podróżni będą mogli jechać do lotniska obok Katowic, zarówno w stronę Tarnowskich Gór jak i Zawiercia. Przewidywany czas przejazdu z Zawiercia do lotniska to ok 23 minut, jeśli będziemy podróżować z Częstochowy, czas przejazdu wyniesie ok. godziny.

– informował nas rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec. Prace potrwają jeszcze około roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj