Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa budowa nowego bloku komunalnego na Rakowie

Facebook Twitter

To dopiero początek prac, ale wiemy coraz więcej nt. budowli. Znajdą tu swoje mieszkania 24 rodziny, trzy z mieszkań na parterze zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

fot. www.czestochowa.pl

W miejskiej inwestycji nie zabrakło parkingów, zieleni i placu zabaw dla dzieci:

Przebudowana już została kanalizacja sanitarna, zbudowano 3 studnie kanalizacji deszczowej, rozpoczęło się też już murowanie ścian fundamentowych. Koszt tej inwestycji to ponad 4 mln zł. Jej odebranie planuje się na sam koniec maja przyszłego roku. Budowa budynku przy ul. Syrokomli i Fredry dofinansowana jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego.

Jak mówi Marcin Breczko z częstochowskiego magistratu, sukcesywnie przybywa w mieście nowych mieszkań. W miejskich zasobach pojawiają się bloki komunalne oraz mieszkania Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Częstochowa sukcesywnie inwestuje w nowe mieszkania, zarówno komunalne, jak i czynszowe.W 2019 roku oddano do użytku blok komunalny z 65 mieszkaniami przy ul. Focha, 2 lata wcześniej powstał blok przy ul. Pułaskiego. Z kolei dzięki adaptacji budynku przy ul. Kiedrzyńskiej udało się przekazać 12 mieszkań. Swoje inwestycje realizuje jednocześnie miejska Spółka ZGM TBS, planuej osiedle w dzielnicy Parkitka

– wyliczał Marcin Breczko z biura prasowego urzędu miasta. Najszybciej przybywa jednak w Częstochowie mieszkań w wyniku prywatnych inwestycji w tym sektorze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj