Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szukasz pracy? PKS Częstochowa zatrudni kierowców

Facebook Twitter

Zamieszanie w częstochowskiej firmie i postawienie jej w stan upadłości spowodowały, że z pracy odchodzą kolejni kierowcy. Tymczasem są potrzebni do obsługi działających połączeń.

Przez te ostatnie problemy. które w PKSie wystąpiły mamy dość duży spadek kierowców. Bardzo dużo kierowców wchłonęło MPK w związku z tym, że dość dużo ludzi odeszło tam na emerytury. Może praca w MPK jest bardziej stabilna i oczekiwana przez kierowców bardziej niż u nas. Jest to praca w komunikacji lokalnej, jest troszeczkę inna stąd potraciliśmy trochę tych kierowców. 

Częstochowski przewoźnik stale poszukuje kierowców, przyznaje prezes Ludwik Kubasiak. PKS uruchomił od września tylko najbardziej potrzebne i popularne połączenia. Kursy są opłacalne głównie w godzinach szczytu. Musi je jednak ktoś obsłużyć…

Poszukujemy kierowców na nowych liniach, które chcemy uruchamiać. Nie ukrywam, że nasi kierowcy są przyzwyczajeni do takiego świadczenia usług spod domu. To się kończy. Jest taki problem, że kierowca, któremu się proponuje nowe rozwiązania, u nas w PKSie ich nie chce stosować i zwalnia się. Natomiast u konkurencji robi to, co u nas by nigdy nie robił – tak to jest, ja na to nie mam wpływu. 

Mówił Ludwik Kubasiak – prezes PKS Częstochowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj