Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trudna sytuacja na Parkitce, zabiegi planowe wstrzymane

Facebook Twitter

Coraz trudniejsza sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. Jeszcze kilka tygodni temu, dyrekcja lecznicy namawiała pacjentów do nie odwoływania zabiegów planowych, sytuacja epidemiczna uległa jednak znacznemu pogorszeniu.

W tej chwili dyrekcja sama wstrzymała niektóre zabiegi- chirurgiczne.

Z powodu niedyspozycji, że się tak wyrażę, pewnej grupy lekarzy anestezjologów musimy ograniczyć trochę zabiegi planowe, natomiast zabiegi ratujące życie będą wykonywane normalnie.

Mówimy tutaj o takich zabiegach nowotworowych.

Nie wszystkie zabiegi nowotworowe są takimi, które trzeba wykonać w danym momencie. Te, które mają kartę DiLO, szybką ścieżkę onkologiczną to będziemy preferować takie zabiegi. Nie chcemy odbierać ludziom szans na leczenie. 

W ostatnim czasie wielu pacjentów rezygnowało z zaplanowanych wcześniej i taka sytuacja stworzyła pewien „zator” w przyjęciach na oddział.

Rzeczywiście wtedy, kiedy mieliśmy sytuację zdecydowanie łatwiejszą – mówimy o lecie, późnym lecie, nawet jeszcze miesiąc temu – to rzeczywiście musieliśmy ludzi prosić, żeby przychodzili. W tej chwili będą perturbacje z zabiegami planowymi. Nie wiem, być może niektórzy będą sobie pluli w brodę, trudno jest mi to oceniać, natomiast na chwilę obecną na pewno nie mamy tak komfortowej sytuacji z personelem i z możliwościami, jak mieliśmy 3 miesiące temu, 2 a nawet jeszcze miesiąc temu

– informuje Zbigniew Bajkowski dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj