Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trener Marek Papszun zostaje w Rakowie!

Facebook Twitter

Ta informacja z prędkością światła obiegła całe środowisko piłkarskie. Marek Papszun zostaje w Rakowie. Na jaki okres czasu podpisano nowy kontrakt?

fot. facebook.com/RakowCzestochowa

Na taką informację kibice Rakowa czekali od dawna. Klub opublikował ją w niedzielę (09.01) nie bez powodu dokładnie o godzinie 19.21, to przecież data założenia Rakowa. Wiemy zatem, że trener Papszun zaakceptował propozycję nowego kontraktu. Umowa z Rakowem będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/2023. – Przez ostatnie lata klub rozwijał się w szybkim tempie. Cieszę się, że będę mógł kontynuować swoją misję i walczyć o to, by ta tendencja się utrzymała – mówi w rozmowie z biurem prasowym Rakowa, trener Marek Papszun – Raków wiele dla mnie znaczy i wierzę, że najlepsze dopiero przed nami. Chciałbym podziękować za zaufanie władzom klubu. Wraz ze sztabem i zespołem zrobimy wszystko, by wspinać się na coraz wyższy poziom i dawać radość kibicom w Częstochowie. To słowa Marka Papszuna. A ja przypomnę, że Raków rozpoczyna właśnie zgrupowanie w Turcji, które potrwa do 28 stycznia.

Marek Papszun rozpoczął pracę w Rakowie 18 kwietnia 2016 roku. Rok później Czerwono-Niebiescy świętowali mistrzostwo II ligi, a w 2019 roku wywalczyli awans do PKO BP Ekstraklasy. Minione rozgrywki zakończyli triumfem w Pucharze Polski oraz wicemistrzostwem kraju, a obecne zainaugurowali zwycięstwem w Superpucharze Polski. W bieżącym sezonie drużyna zadebiutowała w europejskich pucharach, dochodząc do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Podczas pracy w Rakowie Marek Papszun otrzymał także nagrody indywidualne, między innymi tytuł Trenera Sezonu 2020/2021 na gali PKO BP Ekstraklasy.

źródło: własne, BP Raków

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj