Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Transport z darami od paulinów z Jasnej Góry dla Ukrainy dotarł do celu

Facebook Twitter

Specjalny transport z darami, który wyruszył z Jasnej Góry dla Ukrainy, dotarł bezpiecznie do celu. Jak informuje częstochowski klasztor obok niezbędnej pomocy humanitarnej wysłane zostały również symbole wielkanocne.

fot. .facebook.com/JasnaGoraNews

Busy z pomocą trafiły do paulińskiego klasztoru w Kamieńcu Podolskim, gdzie artykuły będą rozdawane:

Jadąc na Ukrainę każdy cm³ w busie był bardzo ważny, więc każda rzecz, którą zapakowaliśmy była przejrzana, przemyślana i rzeczywiście dedykowana, że te rzeczy są konkretnie potrzebne. Nie pakowaliśmy np. odzieży, dlatego że dzisiaj tam odzieży nie trzeba. Nie pakowaliśmy też zabawek, bo jeśli dzieci są głodne, to bardziej zależało nam na tym, żeby tam było pożywienie

– poinformował kustosz sanktuarium na Jasnej Górze o. Waldemar Pastusiak. Transporty przygotowali paulini z Częstochowy, ale też z Włoch i Niemiec. Była to głównie: żywność, artykuły higieniczne i medyczne. Wiele z darów trafia do klasztoru od pielgrzymów, przyjezdnych i mieszkańców:

Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim – wam drodzy pielgrzymi, drodzy nasi dobrodzieje zarówno w Polsce, jak i za granicą, którzy wspieracie bardzo często. Dziękujemy, że dzięki waszej pomocy możemy pomagać innym. Staramy się to wszystko dobrze zorganizować tak, aby wspierać rzeczywiście tych, którzy tej pomocy potrzebują.

W Kamieńcu Podolskim, schronienie u paulinów znalazło ponad sto osób, głównie matek z dziećmi. Potrzebna im jest systematyczna pomoc, głównie brakuje jedzenia, podkreślił o. Waldemar Pastusiak.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024