Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tramwaje płynniej przejadą przez Tysiąclecie, dzięki zmianom na skrzyżowaniu Dekabrystów z Armii Krajowej

Facebook Twitter

W kilku punktach miasta, jak już informowaliśmy ze skrzyżowań zniknęły liczniki świateł. Zostały na najbardziej uczęszczanych odcinkach zastąpione przez nowoczesny system akomodacyjny. Polega na tym, że program dostosowuje cykl zmiany świateł do panujących aktualnie warunków na drodze. Całość działa dzięki systemowi czujników.

Zmodyfikowano przy tej okazji sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Dekabrystów z Armii Krajowej. Wszystko po to aby poprawić płynność ruchu tramwajowego w dzielnicy Tysiąclecie:

Maciej Hasik: Przy okazji budowy urządzeń detekcji ruchu pojazdów i pieszych zostały bowiem zamontowane detektory dla tramwajów w ciągu Alei Armii Krajowej. Pozwolą one na realizację priorytetu dla tramwaju. Dla poprawnego działania programowego priorytetu dla tramwaju zlikwidowane zostało przejście dla pieszych przez torowisko tramwajowe po północnej stronie skrzyżowania Al. Armii Krajowej z ul. Dekabrystów. Miejsce to zostało pozostawione jedynie jako sugerowane miejsce przechodzenia (bez nadania pierwszeństwa pieszym).

– wyjaśniał Maciej Hasik, rzecznik MZD w Częstochowie. Dodajmy, że zdemontowane ze skrzyżowania przy Dekabrystów liczniki świateł mają trafić na krzyżówki ulic: św. Rocha i św. Jadwigi oraz Kisielewskiego z Traugutta.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023