Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tragiczny wypadek na DK1 w Poczesnej

Facebook Twitter

Tragiczny wypadek na DK1 w Poczesnej. We wtorek (8.09) tuż przed północą osobówka jadąca w kierunku Częstochowy potrąciła pieszego. 42-latek zginął na miejscu.

Mówi Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

Mieszkaniec Gminy Poczesna wraz ze swoim psem przechodził przez przejście dla pieszych, gdy został potrącony przez jadący w stronę Częstochowy samochodów Volkswagen. Pieszy wszedł na czerwonym świetle wprost pod nadjeżdżający pojazd. Niestety kierowca Volkswagena nie zdążył w porę zahamować i doszło do zderzenia. W wyniku odniesionych obrażeń zarówno pieszy, jak i jego pies zginęli na miejscu. Kierowca Volkswagena był trzeźwy. Osoby mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 478581255 lub 997. 

Świadkowie tego tragicznego zdarzenia proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie.

Policja przypomina – kierujący, który zbliża się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. A jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Policja apeluje także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów. W trosce o własne bezpieczeństwo piesi powinni używać elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj