Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tragiczny wypadek na DK 43. Nie żyje 21-letni motocyklista

Facebook Twitter

Mamy więcej szczegółów dotyczących wczorajszego tragicznego (13.07) w skutkach wypadku na DK 43 niedaleko Krzepic. W wyniku zderzenia samochodu dostawczego z motocyklistą, 21-letni kierowca jednośladu zginął na miejscu. Do wypadku doszło ok godziny 22.20.

fot. klobuck.policja.gov.pl

Co wiadomo na ten moment w sprawie tego zdarzenia?

Asp. Kamil Raczyński: Kierujący dostawczym Fiatem, 21-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, jadąc w kierunku Wielunia z niewyjaśnionej dotąd przyczyny wjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklistą. Motocyklem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Opatów w powiecie kłobuckim. Niestety młody mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia

– informuje asp. Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

fot. klobuck.policja.gov.pl

Wiadomo, że kierowca dostawczego Fiata był trzeźwy, dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Śledztwo dotyczące przyczyn wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratura:

Asp. Kamil Raczyński: Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni m.in. skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych. Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie.

Policja cały czas apeluje o ostrożność na drodze. Jak podkreśla asp. Kamil Raczyński:

W każdym zderzeniu motocykla z samochodem, to kierowca jednośladu ma małe szanse na wyjście z wypadku bez szwanku.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj