Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tour de Pologne w województwie śląskim

Facebook Twitter

Tour de Pologne ponownie w województwie śląskim. W regionie wyznaczono 3 z 7 etapów 78- go wyścigu, obejmujące około 200 km trasy. Od jutra do niedzieli kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

fot. slaska.policja.gov.pl

Jutro (13.08.) etap z Chochołowa do Bielska – Białej, w sobotę (14.08.) jazda indywidulana na czas w Katowicach a w niedzielę (15.08.) etap z Zabrza do Krakowa. W tych dniach utrudnień w ruchu należy się spodziewać w miastach, przez które przebiega trasa wyścigu czyli w Bielsku-Białej, Bieruniu, Katowicach, Mikołowie, Mysłowicach, Tychach, Zabrzu i Żywcu.

13.08.2021

ETAP 5 – Chochołów, gmina Czarny Dunajec – Bielsko-Biała / 173 km. W województwie śląskim znajduje się meta tego etapu.

Chochołowskie Termy będą pierwszym akcentem piątego etapu 78. Tour de Pologne. Przejazd przez żywy skansen ludowej architektury – Chochołów, malownicze góry, Beskid Andrychowski. Teren pofałdowany, wiele podjazdów. Widowiskowy finisz w Bielsku-Białej, gdzie kolarzy czekają trzy okrążenia. Na trasie zaplanowano następujące premie: trzy Premie Górskie PZU I kategorii – Przełęcz Krowiarki, Kocierz i Przełęcz Przegibek oraz Premia Lotna LOTTO w Gminie Andrychów.

Przebieg trasy: Start (13:30) Chochołów – przejazd przez województwo małopolskie – wjazd do Bielska-Białej województwo śląskie (17:31) – Meta 5 etapu- Bielsko-Biała (18:25)

14.08.2021

ETAP 6 – Katowice / Jazda indywidualna na czas 19 km.

Czas na Katowice. W stolicy województwa śląskiego czeka na kolarzy jazda indywidualna na czas na 19-kilometrowej trasie, z dużą ilością odcinków prostych. Przejazd przez zabytkowy Nikiszowiec, meta przy pomniku Powstańców Śląskich.

Przebieg trasy: Cała trasa etapu 6 odbywa się w Katowicach. Start: Katowice (00:00) – Meta Katowice (00:22).

15.08.2021

ETAP 7 – Zabrze – Kraków / 145 km.

Start ostatniego etapu 78. Tour de Pologne zaplanowano w Zabrzu. Kolarze przejadą z województwa śląskiego do województwa małopolskiego. Ciekawy etap dla sprinterów, z finiszem na krakowskich Błoniach. Inaczej niż w ubiegłych latach – runda powiększona. W Łaziskach kolarze powalczą o Premię Górską PZU III kategorii. Na czterdziestym kilometrze po starcie do zdobycia Premia Lotna LOTTO upamiętniającą rocznicę strajku w Kopalni Piast a na 65 kilometrze do mety Premia specjalna z okazji Jubileuszu 65-lecia

Przebieg trasy: Start – Zabrze (15:20) – Przyszowice -Ornontowice – Łaziska Górne – Wyry – Katowice (16:13) – Mysłowice – Lędziny – Chełm Śląski (16:43) —-> dalsza trasa przebiega przez województwo małopolskie, aż do mety w Krakowie.

fot. slaska.policja.gov.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj