Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To wydarzenie ściąga od lat tłumy do naszego regionu. Przed nami V Jurajskie Zawody Balonowe

Facebook Twitter

Przed nami długo wyczekiwane Jurajskie Zawody Balonowe. Impreza startuje w czwartek (21.07) wieczorem w Złotym Potoku. Aż do niedzieli (24.07) będziemy mogli obserwować na niebie ponad dwadzieścia załóg. Poszczególne etapy zawodów rozgrywane będą naprzemiennie na terenie gminy Janów i Olsztyn.

Na pierwszą odsłonę balonowej rywalizacji zaprasza wójt Janowa Edward Moskalik:

Edward Moskalik: Wydarzenie zaczyna się w czwartek. To są pierwsze loty, zaczynają się około godziny 18:00, na błoniach w Złotych Potoku. Będzie zorganizowany piknik, będzie można czegoś skosztować z Foodtrucków. Mamy nadzieję, że również dopisze wesołe miasteczko. Dzieci będą mogły pojeździć i poskakać na różnych urządzeniach przygotowanych specjalnie dla nich

– zapowiada wójt Janowa. W piątek 22 lipca zawody przenoszą się do Olsztyna:

Tomasz Kucharski: Jurajskie Zawody Balonowe w tym roku mają rangę Mistrzostw Polski. Wiem, że zapisanych jest już ponad 20 załóg. Zawsze jest to niepowtarzalne i niezwykle imponujące, kiedy udaje się te balony wystartować z błoni podzamkowych. To jest dyscyplina sportu niezmiernie kapryśna i tym większe szczęście, jeśli się uda, a nam się to udało już kilka razy. Raz nawet 30 balonów zawisło nad zamkiem, nie było prawie w ogóle wiatru, więc one wisiały i wisiały, co było dla publiczności bardzo atrakcyjne, mniej atrakcyjne dla ekip, bo zwyczajnie nie mogły odlecieć. Życzymy sobie właśnie takiej pogody na piątek 22 lipca

– burmistrz Olsztyna Tomasz Kucharski zaprasza na balonowy piknik. Oprócz sportowej rywalizacji ekip balonowych w programie także moc atrakcji dla dzieci i koncert zespołu CIZZZ BIG BAND. Zawody będzie komentował pod zamkiem w Olsztynie Irek Bieleninik. W sobotę (23.07) natomiast ponownie Mistrzostwa przenoszą się na teren gminy Janów:

Edward Moskalik: Pierwszy lot około godz. 6:00 rano. Trzeba wcześnie wstać, żeby zobaczyć jak te balony startują, ale to wszystko zależy od aerodynamiki w powietrzu, natomiast te drugie loty po południu, również około godz. 18:00. Serdecznie również zapraszamy. Później nocne świecenie balonów w sobotę. Balony stoją na błoniach złotopotockich i są pięknie podświetlane. To również wspaniałe wydarzenie. Można podziwiać te balony w pełnej krasie, jak one wyglądają.

Warto przyjść i zobaczyć to na własne oczy

– zachęca do tego wójt Janowa Edward Moskalik. Piąta edycja wydarzenia, której od samego początku patronuje Radio Jura zakończy się w niedzielę. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w samo południe w Olsztynie.

fot. olsztyn-jurajski.pl

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024