Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To nieprawda, że potwory żyją w bajkach – nowy spot śląskiej policji

Facebook Twitter

To nieprawda, że potwory żyją tylko w bajkach. Śląska policja publikuje film, w którym podpowiada rodzicom jak przygotować dziecko na kontakt z osobą nieznajomą. Za kilka dni rozpoczynają się wakacje, nasze pociechy będą więc spędzać sporo czasu na podwórkach, placach zabaw i basen, warto więc wyjaśnić im jak powinny się zachować w sytuacji, gdy dojdzie już do ataku.

fot. slaska.policja.gov.pl

Co roku policja w naszym kraju poszukuje od 7 do 8 tysięcy małoletnich. Największą grupę osób zaginionych stanowi młodzież w wieku od 14 do 17 lat, która najczęściej ucieka z rodzinnych domów właśnie w okresie wakacyjnym. Zdarzają się również porwania dla okupu, porwania rodzicielskie, a czasem dzieci stają się ofiarami przestępstwa handlu ludźmi.

Kampania „#Niebajka o porwaniu” została stworzona po to, by przekonać rodziców, że nie należy zwlekać z rozmową o możliwości wystąpienia zagrożeń i trudnych sytuacji i że nigdy nie jest za późno, by nauczyć dziecko, jak się bronić przed złymi ludźmi. Przygotowany przez policjantów spot opowiada historię porwanej dziewczynki, która uwolniła się z rąk oprawcy. Jednak jako dorosła kobieta nadal wraca myślami do tamtych wydarzeń i rozważa, jak wtedy mogłaby się zachować. Jej rozmyślania to instrukcja, jak powinno się zachować dziecko, by się obronić.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021