Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To nie było udane wznowienie rozgrywek naszych piłkarzy w Ekstraklasie

Falstart piłkarzy Rakowa. Czerwono - niebiescy przegrali w sobotę (8.02.) z Lechem Poznań 0:3.

Mecz obserwował Robert Krzyżaniak:

… a razem ze mną ponad pół tysiąca osób z Częstochowy. To nie był udany początek wiosennych rozgrywek. Piłkarze Rakowa zaczęli dobrze już w 2 minucie spotkania, mocno uderzył Jarosław Jach ale interwencja bramkarza uchroniła Lecha od straty gola. Później gra się wyrównała, jednak piłkarze obu drużyn byli nieskuteczni i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części spotkania Kolejorz stwarzał coraz większe zagrożenie pod bramką Jakuba Szumskiego. W 67. minucie rzut karny wykorzystał Christian Gytkjaer. W 81 minucie Raków stracił druga bramkę. Nie obyło się bez kontrowersji. Trener Marek Papszun został ukarany czerwoną kartką, po tym jak podważył decyzję arbitra co do słuszności uznania gola. W 95 minucie wynik ustalił Jakub Moder strzelając trzecia bramkę. Teraz przed piłkarzami Rakowa trudne spotkanie, W sobotę 15 lutego na stadionie w Bełchatowie zagramy z wicemistrzem Polski, liderem rozgrywek Legią Warszawą. Częstochowianie będą musieli sobie poradzić bez trenera Papszuna na ławce i bez Tomasa Petraska, który przekroczył limit żółtych kartek.

Bramki: Christian Gytkjaer (67., rzut karny), Tymoteusz Puchacz (81.), Jakub Moder (87.) Lech: van der Hart – Kamiński, Satka, Rogne, Kostevych, Jóźwiak, Muhar, Tiba, Puchacz (83. Letniowski), Marchwiński (72. Moder), Gytkjaer (89. Szymczak) Raków: Szumski – Mikołajewski, Petrasek, Jach, Tudor (83. Malinowski), Schwarz, Sapała (76. Brown Forbes), Babenko, Bartl, Szczepański (83. Nouvier), Musiolik Żółte kartki: Petrasek, Musiolik, Szumski, Tudor