Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To może być nie lada gratka dla fanów fotografii!

Facebook Twitter

W piątek (21.02.) w Galerii pod Arkadami przy ul. 1 maja odbędzie się wernisaż wystawy EXCELLENCE FIAP POLSKA.

fot. jarmoluk/pixabay.com

Podczas niej zobaczycie 66 limitowanych fotografii, przygotowanych w różnych technikach, spełniających wymogi kolekcjonerskie:

Udało się po raz pierwszy w dziejach zorganizować taką wystawy na terenie Polski. Żyjących artystów fotografików, którzy, otrzymali taki tytuł jest raptem w tej chwili w Polsce tylko 23, a szesnastu z nich będzie prezentować swoje prace na tej wyjątkowej wręcz historycznej wystawie. Wystawa jest o tyle ciekawa, że pokazuje zupełnie odmienne, inne spojrzenie na coś, na co wszyscy patrzą. Właśnie na tym sztuka fotografii. Można patrzeć godzinami, widzieć jakieś przedmioty, zjawiska czy zdarzenia, a ten, kto ma to poczucie, iskrę sztuki w oku, a zwłaszcza, jeżeli jest uzbrojony w odpowiedni obiektyw, widzi to zupełnie inaczej. Olbrzymią wartością tej wystawy jest to, że każdy z tych artystów pokazuje jakby odmienne spojrzenie na to coś, na co wszyscy.

– mówił Krzysztof Janik z Fundacji 4ARTE, jeden z organizatorów. Wystawa ma charakter objazdowy i właśnie dotarła do naszego miasta:

Wspieramy i rozwijamy cały zakres sztuki i kultury m.in. właśnie fotografikę. Fotografikę, czyli taką sztukę fotografii, stąd promocja tego wydarzenia. Stoimy na stanowisku, że w momencie, kiedy organizujemy, czy angażujemy się w pewne działania, możemy je ściągnąć do naszego miasta, tak naprawdę nie czekamy biernie na to, aby w tym mieście wydarzenia kulturalne się pojawiały, tylko sami staramy się wychodzić i szukać takich ciekawych właśnie wydarzeń.

– dodaje prezes Fundacji 4ARTE Anna Żelasko.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj