StartWiadomość dnia Wiadomości

To już ostatnie chwile przed przyjazdem papieża Franciszka do Częstochowy

Ruch powoli wraca do normy po przejeździe kolumny papieskiej. Służby sukcesywnie otwierają kolejne odcinki krajowej jedynki. Papież Franciszek jest już w Częstochowie. Za około pół godziny przed szczytem rozpocznie się uroczysta msza św. Na Jasnej Górze jest już para prezydencka, jest pani premier Beata Szydło, ale też m.in. przedstawiciele władz miasta. Tymczasem pielgrzymi cały czas docierają do naszego miasta.

Atmosfera jest bardzo podniosła. Jeśli chodzi o plan, to przez te zmiany, mogą być opóźnienia. Po przyjeździe, papieża mają powitać abp Wacław Depo i przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. W ich towarzystwie Franciszek przejedzie jasnogórskimi błoniami w otwartym samochodzie. O 9.45 zaplanowana jest prywatna modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu, tutaj papieżowi będzie towarzyszyć 300 paulinów.

O 10.30 przed szczytem rozpocznie się msza święta w 1050 rocznicę Chrztu Polski. Jest już para prezydencka, jest pani premier Beata Szydło. I są setki, setki tysiące wiernych, którzy zgromadzili się aż do wysokości Placu Biegańskiego. A pielgrzymów z każdego zakątka Polski cały czas przybywa. Widać też sporo czeskich flag, dominują jednak dziś zdecydowanie biało-czerwone, bo to, jak podkreślają osoby, z którymi rozmawialiśmy, historyczne wydarzenie – 1050 rocznica chrztu Polski.

Zostaw komentarz