Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To było tłumne i bardzo uroczyste zakończenie kampanii Pola Nadziei

Facebook Twitter

Sympatycy, darczyńcy, a przede wszystkim najmłodsi z tego powodu zebrali się w sali Kina Iluzja. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej podsumowało swoje działania w sezonie 2017/2018, nastąpiło też rozstrzygnięcie plastyczno-literackiego konkursu, w którym brali udział uczniowie częstochowskich szkół.

Mówili nauczycielka Małgorzata Lesik oraz Anna Kaptacz, prezes częstochowskiego stowarzyszenia prowadzącego od wielu lat hospicjum w naszym mieście:

W piątek (18.05.) podsumowano całoroczną kampanię, która za cel stawia sobie przybliżanie idei opieki hospicyjnej i oswajanie mieszkańców z tym trudnym tematem. Jednocześnie rozpoczęły się przygotowania do kolejnych akcji już na następny rok kampanii.

Przede wszystkim nauczyciel musi jakoś zainspirować dziecko w szkole, żeby ono wzięło udział w takim konkursie. Widzimy z roku na rok takie duże zaangażowanie wśród pedagogów i nauczycieli naszych szkół częstochowskich. Bardzo chętnie przekazują ideę opieki paliatywnej, ideę opieki hospicyjnej naszym najmłodszym, a przecież o to chodzi w kampaniach. Żeby w przyszłości osoby dorosłe potrafiły łatwiej rozumieć tą ideę, nie bać się hospicjum i jeżeli jest taka potrzeba, żeby potrafili z takiej opieki skorzystać – dodaje Anna Kaptacz prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Finał akcji odwiedził z naszym mikrofonem Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021