Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„To była kolejna niespokojna noc” – mówi o. Gawliczek prosto z Kijowa

Facebook Twitter

W obawie przed rosyjskimi nalotami i działaniami wojennymi rzesze mieszkańców ukraińskich miast ruszyły na zachód kraju. Korki na drogach wyjazdowych, tabuny osób opuszczają domy.

To była kolejna niespokojna noc

– mówi Radiu JURA pochodzący z województwa śląskiego, ojciec Błażej Gawliczek. Zakonnik Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej posługuje w Kijowie. Pracuje w tamtejszej katolickiej telewizji.

Dzisiaj (25.02) znowu doszło do ataku

– mówi.

Sytuacja na dzisiaj jest taka, że wielu ludzi wyjeżdża z Kijowa. Dzisiaj w nocy o 3:00 polskiego czasu znowu nastąpiły bombardowania. Ukraińskie wojsko zbiło jedną rakietę, niestety ona rykoszetem poleciała w budynek mieszkalny. Są ludzie poszkodowani, ranni. Wielu ludzi opuszcza Kijów, są wielkie korki. Z tego co się udało dowiedzieć, wojska rosyjskie dowodzą pod Kijowem, właściwie Worzel – to niewielkie miasto pod Kijowem. Jest strach i jest niepewność, wielu ludzi ucieka.

Jak przyznaje ojciec Gawliczek, on sam również się pakuje i wyjeżdża z miasta. Jak wszyscy na zachód, ale chce pozostać w kraju, nie wraca do Polski.

Chcę wrócić do Kijowa

– mówi.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024