Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To był przedszkolny konkurs piosenki pt. „Rodzice – nasz cały świat”, 20 maja do utalentowanych kilkulatków powędrowały nagrody

Facebook Twitter

Wkrótce 26 maja Dzień Matki, ale w jednym z częstochowskich przedszkoli pod auspicjami Olka Klepacza, dzieci już sprawdziły się w plebiscycie z piosenkami o rodzicach.

Przedszkolny konkurs piosenki
fot. Klepaczówka-Artystyczne Przedszkole Olka Klepacza

Przedszkolny konkurs piosenki ”Rodzice – nasz cały świat”

Były piosenki o bohaterskim tacie i kochanej mamie, a wszystko w wykonaniu bardzo młodych występujących. Na scenie stanęło 20 uczestników w wieku od 3 do 6 lat:

Hanna Zbyryt: Może zostaną znanymi gwiazdami, wokalistami? Życzę im tego. Oni są po prostu wyjątkowi. Muszę przyznać, że sytuacja nie jest dla mnie nowa i nie ze względu na to, że teraz jako już dorosła osoba koncertuje, ale poczułam się przez moment tak, jakbym miała ponownie sześć lat i tak jakbym była ponownie na konkursie śpiewanym i te emocje, ten stres, który wtedy przeżywałam, wiem po prostu, co oni czują.

Mówiła zasiadająca w konkursie piosenki przedszkolnej – aktorka Hanna Zbyryt.

fot. Klepaczówka-Artystyczne Przedszkole Olka Klepacza

Wśród jurorów był też muzyk Michał Walczak:

Michał Walczak: Dzieciaki mają się bawić muzyką, mają się cieszyć tym, co robią i napinać się na wyniki, na medale, na podium na rywalizację, bo to nie na tym polega, muzyka to nie są wyścigi, to ma być przede wszystkim dla nich wielka zabawa. Każdy może grać, śpiewać, nie wszyscy są tak samo utalentowani, wiadomo, nie wszyscy są równie pracowici, bo tak naprawdę talent to jest ułamek tego, co się słyszy na scenach. Natomiast jako frajda, jako spędzanie czasu, to jest znakomita rzecz i bardzo rozwijająca.

Oceny i miejsca w Konkursie Piosenki – „Rodzice Nasz Cały Świat” nie były najważniejsze. Do wszystkich małych uczestników powędrowały złote mikrofony, dyplomy, prezenty i wyróżnienia. Nagrody wręczone zostały w poniedziałek 20 maja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj