Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To będzie inna sesja Rady Miasta niż dotychczas

Facebook Twitter

Na pewno nie będzie publiczności, miejscy radni będą siedzieli w znacznej odległości od siebie.

W czwartek 26 marca o godzinie 13.00 w częstochowskim magistracie, mimo pandemii koronawirusa odbędzie się XXVII zwyczajna sesja rady miasta:

Sesja planowana jest obecnie w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta, natomiast radni byliby porozsadzani, która wcześniej przeszłaby wcześniej proces dezynfekcji. Radni będą uczestniczyć w niej w odpowiedniej odległości od siebie. Oprócz tego będą obecni przedstawiciele biura Rady Miasta, bo są niezbędni do technicznego obsłużenia przebiegu sesji. Prezydium Rady Miasta, czyli przewodniczący i wiceprzewodniczący również będą odpowiednio rozsadzeni.

Włodzimierz Tutaj rzecznik magistratu przypomina też, że sesję będzie można śledzić on-lie.. Z tej możliwości będą mogli skorzystać także urzędnicy, którzy z powodu pandemii nie mają obowiązku pojawienia się w sali sesyjnej

Urzędnicy, przedstawiciele prezydenta będą wzywani wtedy, jeśli zajdzie taka potrzeba w celu złożenia wyjaśnień, omówienia jakiś tematów, indywidualnie, w zależności od tego jak sesja będzie przebiegać (…) aby udzielać radnym niezbędnych wyjaśnień.

– informuje Włodzimierz Tutaj rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy. Co do samej sesji: w ramach zmian w budżecie prezydent Częstochowy zaproponuje m.in. przesunięcie 1 mln zł na poprawę bezpieczeństwa związaną z zagrożeniem epidemicznym, w tym niezbędne materiały i wyposażenie. Pojawi się też kontrowersyjny temat kolejnych podwyżek za wywóz śmieci. O tym jeszcze będziemy mówić.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024