Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Testy nowego elektryka dla MPK okazały się udane. Jest umowa na kolejne autobusy tego typu

Facebook Twitter

Do końca roku do taboru przewoźnika dołączy 15 w pełni elektrycznych pojazdów. Dostawę przygotowuje już Autosan.

fot. www.mpk.czest.pl

Według wygranego przez firmę przetargu umowa warta jest 48 mln zł.

Prototypowy egzemplarz elektrycznego Autosana wozi już od 2 tygodni częstochowskich pasażerów w ramach testów. Najbardziej charakterystyczny dla aut będących przedmiotem zamówienia będzie zasięg. Będzie to około 240 km. Transakcja jest elementem programu Lepsza komunikacja w Częstochowie i założeń ugody z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dzięki długiemu dystansowi jakie busy pokonują na jednym ładowaniu, będą mogły obsłużyć większość miejskich tras, mówi Maciej Hasik, rzecznik w MZDiT. To również zdecydowana poprawa warunków jazdy dla pasażerów, uważa Robert Madej, wiceprezes w MPK.

Będzie to rzeczywiście też duży komfort dla pasażerów, bo są to autobusy bardzo ciche w użytkowaniu, można rozmawiać w środku bez problemu, pasażerowie będą się słyszeć, niczym nie ustępujące dotychczasowym autobusom, które były z silnikiem Diesla, jeżeli chodzi o komfort podróży. Mieliśmy problemy z autobusami hybrydowymi, ale to właśnie dzięki Autosanowi nasze autobusy hybrydowe będą naprawiane. Jeden autobus jest już naprawiony i czas pokazuje, że Częstochowa jest miastem wielkiej wiary a mnie tej wiary brakło, bo autobus hybrydowy jest naprawdę bardzo dobrze naprawiony. 

Pytaliśmy zastępcę prezesa MPK Roberta Madeja. Prototypowy egzemplarz elektrycznego autobusu można spotkać od kilku tygodni na częstochowskich ulicach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj