Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teraz rozpoczyna się największe bum na świąteczne choinki

Facebook Twitter

Przed nami najgorętszy bum choinkowy, bo ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem, to czas gdy gorączkowo szukamy choinki do domu czy mieszkania. Całe doroczne zamieszanie ze świątecznymi drzewkami zaczęło się już jednak na przełomie listopada i grudnia.

Mówi jeden z częstochowskich sprzedawców:

Tadeusz Iwanicki: Jeśli chodzi o zainteresowanie, to myślę, że jest zbliżone do ubiegłorocznego. Pierwszy tydzień sprzedaży to jest zawsze tak, że przyjeżdżają klienci, którzy stroją sklepy, firmy, duże domy. Wtedy choinki są potrzebne w granicach 3.5 metra. Przychodzi czas na takich klientów, którzy poszukują czegoś mniejszego do mniejszego mieszkania, do bloków. Z doświadczenia w ostatnim tygodniu sprzedają się choinki wąskie do 2.5 m.

Największe drzewka trafiły już do firm i sklepów jako dekoracje. Teraz poszukujemy najczęściej jodły, rzadziej świerku, czy innego gatunku choinki. Musi być okazała, nie za duża i oczywiście niedroga:

Tadeusz Iwanicki: Każdy chce, żeby one były jak najbardziej gęste, jak najładniejsze, smukłe, takie, które wpadną w oko. Musimy się mocno starać, żeby wpadały w oko. 90% oferowanych choinek na rynku to są jodły kaukaskie. To już jest taka choinka, która zdobyła popularność przez lata i tej popularności nie traci. Nie przez przypadek, bo jodła kaukaska zawsze wytrzymuje dłużej, trochę podeschnie, ale zgubi igieł.

Jak podpowiada Tadeusz Iwanicki, drzewek wprawdzie nie zabraknie, ale warto się spieszyć i wybierać. Gdy zrobiliśmy inne zakupy, najbliższe dni możemy przeznaczyć już na poszukiwanie odpowiedniej choinki. Zapłacimy drożej niż przed rokiem:

Tadeusz Iwanicki: Opłacać się raczej nie będzie, bo zasadą rynku choinkowego jest, że nie przeceniamy towaru. Zdecydowanie większość klientów przyjeżdża od weekendu przedświątecznego aż do ostatniego dnia. Nie przez przypadek, bo jedni nie mają czasu, inni zwlekają. Ten ostatni tydzień to jest bum

– mówił nam Tadeusz Iwanicki, sprzedawca żywych choinek.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj