Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tenis stołowy: Roksana Załomska ze srebrem!

Facebook Twitter

Brawa i gratulacje dla Roksany Załomskiej. Zawodniczka Bebbeto AZS UJD Częstochowa wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w grze podwójnej w 89. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w miniony weekend (26-28.03.) w Arłamowie.

fot. HeungSoon/ Pixabay

Roksana Załomska srebrny krążek wywalczyła grając w parze z Angeliką Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński). W finale panie po wyrównanej walce przegrały z rozstawioną jedynką Natalią Bajor (AZS UE Wrocław) i Katarzyną Grzybowską (Dojlidy Białystok) 2:3. Dla Załomskiej to ósmy medal Mistrzostw Polski w barwach częstochowskiego klubu. W grze indywidualnej nasza zawodniczka zakończyła zawody na 17 miejscu.

W drodze do finału gier podwójnych rozstawione z nr 7 pokonały 3:2 Agatę Zakrzewską (KTS Tarnobrzeg) i Gabrielę Dyszkiewicz (ATS Białystok), a następnie 3:0 siostry Annę i Katarzynę Węgrzyn (AZS UE Wrocław). W półfinale wygrały z nastoletnimi Wiktorią Wróbel (MRKS Gdańsk) i Iloną Sztwiertnią (Bronowianka Kraków) 3:1. Tym samym powtórzyły sukces sprzed roku.

W grze indywidualnej Roksana Załomska dotarła do czołowej szesnastki. Pokonała 4:2 Natalię Bogdanowicz. W meczu o ćwierćfinał musiała uznać wyższość Ani Węgrzyn (AZS UE Wrocław) 0:4. Druga z naszych reprezentantek Sandra Wabik wygrała z Michaliną Górską (Dojlidy Białystok) 4:0. O wejście do szesnastki przegrała 0:4 z późniejszą brązowa medalistą- Katarzyną Węgrzyn (AZS UE Wrocław. Zakończyła udział na 17 miejscu.

W grze deblowej 2 rundy Sandra Wabik w parze z Karoliną Lalak (AUKS Trefl Zamość) trafiały na późniejsze mistrzynie Polski Natalie Bajor i Katarzynie Grzybowska i przegrały 1:3.

Udział w grze mieszanej zakończyły na 17 pozycji Roksana Załomska z Szymonem Malickim (AZS AWFiS Gdańsk) i Sandra Wabik z Nestorem Wasylkowskim (AZS AWF Wrocław).

Dla Bebetto AZS UJD był to już 39 medal w indywidualnych mistrzostwach Polski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj