Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Temat zwolnień z opłat za koncesje na sesji Rady Miasta. Być może będą dalsze ulgi

Facebook Twitter

Częstochowa zaproponuje jednak ulgę dla gastronomii. Miasto zamierza zwolnić z części koncesji przedsiębiorców serwujących alkohol w restauracjach i barach, gdy nie mogą normalnie prowadzić swojej działalności.

fot.czestochowa.pl

Przedsiębiorcy mają być zwolnieni z trzeciej tegorocznej opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Jednocześnie tym przedsiębiorcom, którzy wnieśli taką opłatę jednorazowo za rok 2021 do końca stycznia (opłaty można wnosić w 3 ratach lub jednorazowo na cały rok), ma przysługiwać zwrot 1/3 opłaty pobranej za korzystanie z zezwoleń.

Jak mówi rzecznik w magistracie Włodzimierz Tutaj, restauratorzy nie mogą korzystać z posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach. Taka ulga być może pomoże im w dalszej działalności.

Prezydent zapowiada, że jeżeli ograniczenia związane z możliwością podawania napojów alkoholowych w lokalach potrwają w obecnym roku dłużej niż 4 miesiące, a przedsiębiorcy nadal nie będą mogli liczyć na stosowne rekompensaty w ramach rządowej tarczy, miasto roważy zwolnienie z jeszcze jednej raty opłat lub rozważy zwrot wyższej części opłaty rocznej. Dopiero od pewnego czasu samorządy mają już podstawę prawną do udzielania takich zwolnień

– zapowiada Włodzimierz Tutaj – rzecznik prasowy UM. Projekt tej formy pomocy przedsiębiorcom radni będą głosować już w czwartek (08.04.). Sesja w trybie zdalnym rozpocznie się w południe.

Transmisję z sesji Rady Miasta obejrzeć możecie na tej STRONIE .

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj