Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Telefoniczni oszuści znów grasują w naszym regionie

Facebook Twitter

Kolejne przypadki wyłudzenia pieniędzy odnotowała policja. Na terenie powiatu kłobuckiego w ostatnich dniach odnotowano uwaga aż kilkadziesiąt takich sytuacji w których oszustka dzwoniąca na telefony stacjonarne, podawała się za córkę osoby podnoszącej słuchawkę.

Scenariusz był taki sam, kobieta płacząc usiłowała namówić starszą osobę do przekazania pieniędzy – jak mówiła – spowodowała śmiertelny wypadek i jedyną szansą „na załatwienie” sprawy było wręczenie dużej kwoty pieniędzy. Po gotówkę miał się zgłosić rzekomy policjant. Taki był scenariusz i niestety na to kłamstwo, przestępcy oszukali dwie seniorki z gminy Wręczyca Wielka. Kobiety przekazały pieniądze fałszywej policjantce i policjantowi odpowiednio 5 i 7 listopada. W obu przypadkach pokrzywdzone straciły po ponad 20 tys. zł. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Uczulcie też na takie sytuacje waszych bliskich.

Sprawami oszustw zajmują się kłobuccy kryminalni oraz dzielnicowi, którzy w swoich rejonach rozmawiają z mieszkańcami, do których również mogli zadzwonić przestępcy.
Prosimy o to aby wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat opisywanych oszustw kontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020