Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatralne warsztaty młodzieżowe wracają na ferie. Początek w sobotę 14 stycznia

Facebook Twitter

Zaczynają się upragnione przez uczniów ferie zimowe. To czas na inną aktywność niż w roku szkolnym. Dlatego Teatr Mickiewicza znów na ten czas przygotował Warsztaty Teatralne dla Młodzieży.

Adresuje je do grupy uczniów, którzy już odkryli w sobie miłość do sceny, ale nie tylko:

Ewa Oleś: Te warsztaty są wieloletnią tradycją naszego teatru. Przez pandemię, niestety byliśmy zmuszeni zawiesić warsztatową działalność (…) i tym bardziej cieszę się, że znowu wracamy. To jest świetna energia, warsztaty zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uważam, że jest to fajne spotkanie, dla wszystkich tych, którzy nie tylko czują w sobie jakieś powołanie, czy uważają, że mają jakieś predyspozycje, tylko dla każdego młodego człowieka, który chce w interesujący i inny sposób spędzić tych kilka dni.

Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza młodzież w wieku od 12 do 19 lat, mówi organizatorka wydarzenia Ewa Oleś. Sekretarz literacki jak zwykle do współpracy zaprosiła naszych aktorów. To oni przekażą uczestnikom wiele ze swojego zawodowego warsztatu:

Ewa Oleś: Tych zajęć będzie dużo. Te warsztaty są dość intensywne, zaczyna 14 stycznia w sobotę, zaczynamy warsztatami z emisji głosu z elementami zadań aktorskich. Każdego dnia planujemy 4, może 5 godzin zajęć, więc rzeczywiści dużo. Te zajęcia poprowadzą aktorzy naszego teatru, Antoni Rot, Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk i oprócz wspomnianych bloków tematycznych będą zajęcia z dykcji i interpretacji tekstu, z improwizacji – bo to chyba taka najtrudniejsza forma dla aktora.

Podczas zajęć będzie można nabyć ale i szlifować umiejętności aktorskie pod okiem częstochowskich artystów. To ciekawe zajęcia, pełne wyzwań i niespodzianek, a przy tym okazja by zdobyć nowe przyjaźnie:

Ewa Oleś: Oczywiście będzie też wycieczka po kulisach teatru. Dla każdego, kto interesuje się sztuka jest ważne, aby zobaczyć teatr  od środka i jak wygląda. Z pewnością będzie lekcja teatralna o tym jak powstaje spektakl. To jest długi proces – nie ma znaczenia czy tworzymy bajkę czy dzieło Shakespeare-a. Tych atrakcji będzie dużo. Mamy dwie grupy wiekowe, pierwsza to osoby w wieki 12 – 14 lat, a druga 15 – 19 lat. Grupy zazwyczaj są dość liczne, czyli około 15-stu osób w jednej. To sprzyja różnym interakcjom, fajnym zabawom i temu, aby dobrze się poznać, bo to taka wartość dodana tych warsztatów.

– zapraszała Ewa Oleś, sekretarz literacki teatru w Częstochowie. Pierwsze zajęcia w ferie startują już 14 stycznia, potrwają 5 dni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023