Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatr na Wakacje: ostatnia premiera i inne tytuły do zobaczenia w środku lata

Facebook Twitter

Aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza w te wakacje pojawią się na scenie nad wyraz często. Instytucja odrabia pandemiczne straty i okres zamknięcia, dlatego uruchomiła projekt Teatr Na Wakacje. Spektakle oglądamy przez pierwszą dekadę lipca i w drugiej połowie sierpnia.

Miesiąc po premierze wróciła m.in. sztuka Pannonica:

Ostatnia premiera tego sezonu – Pannonica w reżyserii Pawła Szulca, w oparciu o fascynującą książkę Hanny Rothschild pt. „Baronowa jazzu”. Ten spektakl ma trzech bohaterów – Pannonica Rothschild – była arystokratka, żydówka, drugim bohaterem jest genialny, ekscentryczny czarnoskóry muzyk jazzowy Thelonious Monk, trzecim bohaterem jest muzyka – jazz – w różnych odsłonach.

Jak mówi Ewa Oleś, sekretarz literacki teatru w Częstochowie, Pannonica zagrana na początku lipca, ponownie do obejrzenia w sierpniu. W ramach projektu Teatr Na Wakacje zobaczymy jeszcze spektakle: Rytm w Sercu, Fałsz, Cudowną Terapię, Testosteron, Dziewiąty Dzień Księżycowy, Trzy Świnki czy Łysą Śpiewaczkę. O szczegółach teatr informuje na swoich stronach i w bieżącym repertuarze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj