Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatr im. Adama Mickiewicza wystawia „Królową Śniegu”. Premiera już w sobotę (29.02.)

Facebook Twitter

W weekend w częstochowskim teatrze premiera. Spektakl „Królowa Śniegu” wyreżyserowany z rozmachem przez Magdalenę Piekorz – dyrektor artystyczną Teatru im. Adama Mickiewicza.

fot. www.teatr-mickiewicza.pl

To adaptacja klasycznej opowieści Andersena, która wprowadzi dzieci, ale także i dorosłych w kolorowy świat baśni:

Ja nigdy nie zabieram się za coś, do czego nie mam przekonania. Bardzo chciałam wystawić tą baśń bo lubię pracować z materiałem dla dzieci. Reżyserowałam już „Olivera” w Teatrze Rozrywki, „Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków”, więc to jest moja trzecia propozycja dla dzieci, ale wydaje się, że ta sztuka nie jest tylko dla najmłodszych. Jest tam dużo sensu, znaczeń poukrywanych przez Andersena. Andersen pisał baśnie dla dzieci i dla dorosłych. Co ważne, to nie bajki tylko baśnie, czyli coś co ma przesłanie, coś co ma ukryty głęboko sens i to staramy się też wydobyć w tej sztuce. Pokazać, że to materiał dla wszystkich. Dla dorosłych jest fajnie pójść do teatru, usiąść wygodnie i oddać się trochę magii i pozwolić sobie odpłynąć w zupełnie nierealny świat.

– mówiła Magdalena Piekorz – reżyser spektaklu. Przygotowania do premiery trwały wiele miesięcy:

Pierwsze próby zaczęliśmy w październiku, ale właściwie początek pracy nastąpił wiosną. Wtedy znalazłam tekst, wtedy narodził się pomysł, wtedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z aktorami (…). Było kilka koncepcji. Pierwszą z nich było osadzenie akcji w Norwegii, kolejnym pomysłem było, aby tłem stały się lata 30-ste na Manhattanie. Wreszcie stanęło na Częstochowie. Wydawało nam się, że to jest naturalne środowisko, żeby to właśnie tutaj rozpocząć akcję. Potem zaczęliśmy sukcesywnie przygotowywać wizualizacje, następnie zaczęłam pisać teksty piosenek by Adrian jak najszybciej dostał materiał, potem wciągnęliśmy w to aktorów (…).

Premiera w sobotę o 18.00. Szczegóły na stronie częstochowskiego teatru TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj