Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatr im. Adama Mickiewicza prowadzi warsztaty teatralne dla dorosłych

Facebook Twitter

Teatr im. Adama Mickiewicza zaprosił w ferie młodzież na warsztaty teatralne, teraz podobne aktorskie zajęcia trwają też dla dorosłych. Rozpoczęły się 20 stycznia, ale zaplanowano je na kolejne 4 miesiące.

Podobnie jak poprzednia edycja cieszą się dużym zainteresowaniem. Finałem jest przygotowywany spektakl z udziałem aktorów-amatorów.

Ewa Oleś: Spektakl będzie reżyserował Marek Ślosarski, aktor związany z naszym teatrem, który realizuje spektakle w nurcie amatorskim. Będzie tam dużo piosenek. Tytuł spektaklu to Karnawał na Hożej, będą utwory zarówno Stanisława Grzesiuka, Wojciecha Młynarskiego jak i Agnieszki Osieckiej, zapewne też coś z Kabaretu Starszych Panów (…).

– jak mówi Ewa Oleś, sekretarz literacki z częstochowskiego teatru, w grupie pozostała część uczestników poprzedniej edycji, którzy odkryli w sobie talent sceniczny. Poprzednie warsztaty aktorskie skomplikowała jednak pandemia, teraz zajęcia powinny już odbywać się bez przeszkód:

Ewa Oleś: Ludzie przede wszystkim muszą dobrze się poznać, wiedzieć co to za spektakl, jak będziemy pracować, warsztaty są niezbędne by otworzyć umysł i ciało, aby zrobić sporo wprawek dykcyjnych, co jest bardzo trudne (…). Marek Ślosarski ta warsztaty będzie prowadził. Przed każdymi zajęciami, 30 minut, a nawet więcej są to właśnie zajęcia warsztatowe, także tych też nie zabraknie.

Takie warsztaty to specjalistyczne zajęcia szlifujące odpowiednie umiejętności aktorskie, dodaje Ewa Oleś. Spotkania odbywają się w godzinach popołudniowo-wieczornych oraz w weekendy, aby umożliwić udział osobom pracującym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024