Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Te małe łódeczki osiągają zawrotne prędkości”. W Konopiskach wystartowały Mistrzostwa Świata modeli pływających FSR EHO pod patronatem RADIA JURA!

Facebook Twitter

Widowiskowa rywalizacja, pełna nagłych zwrotów akcji, do tego profesjonalny sprzęt i ciekawe nagrody. W Konopiskach na zbiorniku retencyjnym Pająk rozpoczęły się Mistrzostwa Świata modeli pływających FSR EHO.

Te prestiżowe zawody organizowane są w podczęstochowskiej gminie nie po raz pierwszy.

Przyciągają je tutaj nie tylko odpowiednie warunki i całe zaplecze techniczne przygotowane na najwyższym poziomie, ale też dobra atmosfera

– mówi nam Marcin Kowalski dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach.

Marcin Kowalski: Zalew ma swoją specyfikę, jest osłonięty z dwóch stron lasem, jest idealnych rozmiarów, aby takie sporty motorowodne uprawiać, nie ma tutaj fali, co jest też decydujące. Został też przygotowany świetny pomost. Zawodnicy sobie chwalą tę konstrukcję, ponieważ jest zadaszona. Mają dobry dostęp i dobrą widoczność do sterowania swoimi modelami.

fot. facebook.com/GminaKonopiska

Zawody, które wystartowały oficjalnie 1 sierpnia, potrwają dwa tygodnie. Wyścigi osiągających na wodzie zawrotne prędkości modeli oglądać będzie można niemal codziennie. Zawody są ogólnodostępne. W imprezie weźmie udział około 300 zawodników reprezentujących 20 krajów m.in. tak odległe jak: Hongkong czy Korea Południowa.

Marcin Kowalski: Wstęp wolny, tak jak zawsze gmina Konopiska otwiera szeroko swój teren na region, aby tę imprezę rozpromować. Postaraliśmy się również o honorowy patronat Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, będzie to promocja nie tylko na skalę regionalną, ale myślę, że ogólnopolską plus informacje pójdą w świat, bo będą zawodnicy z takich państw jak Hongkong czy Korea Południowa.

Jedną z imprez towarzyszących Mistrzostwom Świata modeli pływających będzie piknik rodzinny. Gmina Konopiska zaprasza do siebie w sobotę 6 sierpnia:

Marcin Kowalski: To będzie impreza widowiskowa. Zapraszamy, będą stoiska gastronomiczne, animacje dla dzieci. Kluczową, finałową imprezą będzie Międzynarodowy Piknik Rodzinny pt. „Smaki świata”. Będziemy mieli tutaj Remigiusza Rączkę, który będzie dla wszystkich gotował. Będą degustacje, będą stoiska przygotowane przez nasze panie z kół gospodyń wiejskich, występy zespołów. Serdecznie zapraszam!

Warto zajrzeć do Konopisk, zaprasza Marcin Kowalski dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. W trakcie planowanego wydarzenia na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach odbędzie się impreza towarzysząca pn. Festiwal Narodów, podczas której zaprezentowane zostaną wszystkie uczestniczące w wydarzeniu kraje – ich kultura, tradycje oraz kuchnia.

Mistrzostwom Świata patronuje Radio Jura.

fot. konopiska.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024