Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Targowisko Zawodzie działa bez zmian

Facebook Twitter

Czerwona strefa w całym kraju... Liczba nowych przypadków koronawirusa cały czas rośnie. Rząd nie planuje jednak powtórki z pierwszej fali epidemii, i jak dotąd wyklucza całkowity lockdown.

fot. skeeze/ Pixabay

A co z targowiskami? O to dopytuje słuchacz Karol, który napisał do nas poprzez formularz DAJ ZNAĆ. O odpowiedź zapytaliśmy administratora Targowiska Zawodzie.

Póki co nie mamy żadnych nakazów o zamknięciu, o jakimkolwiek uszczupleniu sprzedaży. Oczywiście musimy wszyscy przestrzegać zasad, które zostały nam wprowadzone jako środki zaradcze. Używanie masek jest w tej chwili obowiązkowe, niezależnie czy jesteśmy na targowisku, które i tak samo w sobie jest na świeżym powietrzu, czyli ma jakieś dodatkowe, pomocne strony. Natomiast-  z tego, co ja widzę – ludzie stosują się do tych nakazów, stosują maski lub inne środki ochrony twarzy, nosa, ust. 

Jak informuje Katarzyna Maculewicz, reżim sanitarny obowiązuje też na terenie targowiska, o czym przypominają ulotki i plakaty, ale też sami sprzedawcy.

Jeżeli widzę tutaj jakieś niedociągnięcia ze strony klientów, no to na wszystko zwracamy uwagę, żeby przestrzegali tych zasad. Wszystkie tego typu zalecenia są też wystawione na ogrodzeniu lub na pawilonach handlowych. Sprzedawcy też są poinformowani, zresztą sami z siebie obserwują sytuację w kraju, są poinformowani, jak należy zwracać uwagę i na co zwracać uwagę klientom, na ilość ludzi przed ladą, jakieś zaniechania w zakrywaniu nosa i ust. 

– mówi Katarzyna Maculewicz, administrator Targowiska Zawodzie. Rynek w najbliższy wtorek 27.10 odbędzie się bez zmian.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021