Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tarcza antykryzysowa, zwolnienia ze składek ZUS i postojowe dla poszkodowanych przedsiębiorców

Facebook Twitter

Teraz ważna informacja dla przedsiębiorców, którzy zostali poszkodowani przez pandemię. Wciąż możecie składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek ZUS. Przedsiębiorcy, którzy spełniają kryteria mogą wnioskować o zwolnienie za styczeń 2021 albo za grudzień ubieglego roku i styczeń bieżacego.

Można też starać się o zwolnienie ze składek za luty.

Wnioski można złożyć najpóżniej do 30 kwietnia tego roku. Wystarczy odszukać zakładkę koronawirus, następnie plik Tarcza Antykryzysowa, wsparcie ZUS i tam znajdziemy poszczególne instrumenty wsparcia, z jakiego może skorzystać biznes. W województwie śląskim zwolnienie ze składek przekroczyło kwotę pnad 1 mld 659 mln zł.

Jak mówi rzecznik ZUS-u w regionie Beata Kopczyńska, wystarczy odwiedzić główną stronę zakładu. Wnioski przesyłamy przez platformę usług elektronicznych. Pomoc w tym zakresie dotyczy kilkudziesięciu branż, pojawiają się też nowości:

W ramach najnowszej odsłony tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą ubiegać się o umożenie składek za luty oraz świadczenie postojowe maksymalnie 3 razy. Chodzi o firmy z branży fitness, gastronomicznej, turystycznej, obiekty noclegowe, uzdrowiska, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją lub dystrybucją filmów, muzyki a także fizjoteraupeci. Ze zwolnienia ze składek skorzystają również taksówkarze i prowadzący usługi wspomagające trasport.

Oddział w Częstochowie udzielił już firmom na naszym terenie zwolnienia ze składek w wysokości ponad 222 mln zł. Informowała nas Beata Kopczyńska, rzecznik ZUS-u w województwie śląskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj