Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Taneczne sukcesy częstochowian

Facebook Twitter

Gratulacje dla młodych tancerzy z Częstochowy, z ostatnich zawodów wrócili z tytułami mistrzów Polski w swojej klasie. Mimo trudnych warunków i czerwonej strefy udało się przeprowadzić Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowych Zabrze 2020.

W imprezie triumfowali podopieczni Adriana Dobrowolskiego, zdobywając mistrzostwo kraju i aż cztery półfinały.

To były właśnie wyjątkowe Mistrzostwa Polski. W tańcach standardowych wystawiliśmy 6 par, w kategorii 12-13 lat wystawiliśmy Oskara Bożka i Julię Sekret, którzy zostali nowymi Mistrzami Polski i wygrali wszystko. mamy 4 pary półfinałowe, więc też jesteśmy bardzo zadowoleni, bo pierwszy rok w tej kategorii takiej – nazwijmy to młodzieży – od 16-18 mamy 2 pary w półfinale, w pierwszej dziesiątce najlepszych par w Polsce.

Gratulujemy, swoich tancerzy chwalił trener i instruktor tańca Adrian Dobrowolski. To kolejne już Mistrzostwa gdzie częstochowski team wywalczył najlepszy wynik ze wszystkich szkół tańca w mieście i 2-gi wynik ze wszystkich szkół w okręgu śląskim. Turnieje taneczne w czasie epidemii są jednak tylko namiastką tych dotychczasowych. Brakowało oklaskującej pary publiczności…

My występujemy dla publiczności, dla siebie również, ale przede wszystkim dla publiczności. Staraliśmy się oklaskiwać wszystkie pary, które się prezentowały przed nami i wiadomo, że jakaś namiastka tego klimatu była. W zeszłym roku np. na gali wieczornej było prawie 1000 osób, więc jest to nieporównywalne. Myślę, że mimo wszystko pary bardzo się cieszyły. Marzyły o tym, żeby jednak ten turniej się odbył. Organizatorzy naprawdę stanęli na wysokości zadania i radość tam też była. Widać to na twarzach. 

Naszym rozmówcą był trener młodych mistrzów tańca z Częstochowy – Adrian Dobrowolski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj