Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Taneczne imprezy w żółtej strefie pod okiem policji

Facebook Twitter

Odpowiedzialność karna grozi właścicielowi modnego lokalu tanecznego w centrum Częstochowy, gdzie odbywały się imprezy o charakterze zamkniętym.

Mimo obostrzeń żółtej strefy, obowiązujących od kilku dni, w lokalu na tanecznym parkiecie spotykali się młodzi częstochowianie. Interweniowała policja.

W związku z występującymi sygnałami o tym, że w jednym częstochowskich klubów odbywają się dyskoteki, w charakterze właśnie tzw. imprez zamkniętych, jak również informacja od anonimowego zgłaszającego i funkcjonariusza straży miejskiej spowodowało, że policjanci postanowili sprawdzić tę informację. Oczywiście nasze przypuszczenia potwierdziły się – w lokalu mogło przebywać nawet kilkuset uczestników.

Jak mówi asp. szt. Marta Kaczyńska z częstochowskiej komendy policji, właściciel prawdopodobnie zapłaci wysoką karę administracyjną i grzywnę nałożoną przez Sanepid, a dokumentacja trafiła już na biurko prokuratora…

Policjanci będą prowadzić czynności pod kątem z narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Skierowane zostało również pismo do sanepidu w tej sprawie. Wszystkie materiały procesowe, które zostały zabezpieczone oraz całość dokumentacji zostanie oczywiście przekazana do prokuratury celem podjęcia dalszych czynności. Wprowadzone przepisy i ograniczenia nie działają przeciwko nam mieszkańcom, ale dla dobra mieszkańców. 

Dodaje Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji. Nadal w kolejnych dniach patrole mają pojawiać się kontrolnie tam, gdzie może dochodzić do dużych skupisk ludzi. Policja sprawdzi czy respektujemy ograniczenia dotyczące żółtej strefy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj