Fortum nie przestaje przekonywać, że rezygnując ze spalania węgla tylko zyskamy
Był pierwszy punkt informacyjny i dyżury eksperckie, które mają rozwiać wątpliwości częstochowian.
REKLAMA
Był pierwszy punkt informacyjny i dyżury eksperckie, które mają rozwiać wątpliwości częstochowian.
Najwięcej prac drogowych mieliśmy w okresie wakacyjnym, ale drogowcy zapowiadają aktywność na ulicach miasta też na wrzesień.
Sporo w Częstochowie negatywnych opinii w odbiorze zapowiedzi elektrociepłowni, która odchodzi stopniowo od węgla. Fortum zapowiedziało u nas całkowitą dekarbonizację i przejście na biomasę, która posłuży do produkcji ciepła. Stąd potrzeba wyjaśnień, spotkań i rozmów, uważa kierownictwo. Częstochowianie mogą zadawać pytania i powinni usłyszeć wyjaśnienia.
"Obawiamy się o nasze zdrowie, nie chcemy być zatruwani" - mówią mieszkańcy dzielnicy Zawodzie-Dąbie, którzy protestują przeciwko inwestycjom firmy Fortum. Elektrociepłownia odchodzi od węgla w Częstochowie. Aktualnie modernizowana jest istniejąca infrastruktura, tak aby można było spalać biomasę. O tym była mowa na wczorajszym (31.07) spotkaniu w Urzędzie Miasta.
"Fortum zmienia ciepłownictwo w Częstochowie. Trwa transformacja w stronę zielonej energii"- chwali się firma, a mieszkańcy Zawodzia przecierają ze zdumienia oczy.
To łącznik ul. Srebrnej z ul. Mirowską na Zawodziu. W najbliższych dniach zostaną z jej poboczy usunięte krzaki i zarośla, taka interpelacja trafiła już do CUK. Ulica jest zbyt wąska by mogły na niej mijać się dwa samochody, tymczasem to jedyny łącznik tej części dzielnicy z ul. Mirowską, który częstochowianie wykorzystywali podczas remontu ul. Srebrnej.
Kto może świętuje Dzień Ziemi. W najbliższy weekend mniejsze i większe akcje sprzątania świata, które inicjują różne nieformalne grupy i stowarzyszenia.
Jeszcze jedno miejsce z utrudnieniami na częstochowskich ulicach. Tym razem dotyczące osób pieszych.
Najbliższy weekend to okazja do uczestnictwa w jeszcze jednym pikniku z okazji Dnia Dziecka. 5 czerwca w niedzielę zawody wędkarskie i rodzinne spotkanie wypełnione atrakcjami polecają Koło Wędkarskie Okoń i Miejskie Wodociągi.
W południowo-wschodniej części miasta udało się sfinalizować kilka potrzebnych inwestycji na lokalnych ulicach.
MZDiT analizuje właśnie oferty przetargowe. Projekt zakłada budowę ok. 0,5 km jezdni. M.in. po obu stronach powstaną chodniki, na ulicy zamontowane zostaną lampy, powstaną także miejsca postojowe.
Ma powstać przy ul. Żeromskiego a jeśli w przetargu uda się bez przeszkód wyłonić wykonawcę, nowy plac będzie gotowy jesienią. Zadanie obejmie ułożenie kostki betonowej, wykonanie bezpiecznej nawierzchni oraz nawierzchni z gumowych mat. Na dzieci będzie czekać piaskownica, a także urządzenie wielofunkcyjne, podwójna huśtawka, ,,bocianie gniazdo”, dwa bujaki sprężynowe, zestaw sprawnościowy i karuzela.