Fortum chce całkowicie odejść o węgla w Częstochowie
Częstochowscy energetycy odchodzą od węgla, Fortum zapowiadało sukcesywnie wprowadzanie zmian w metody dostarczania ciepła mieszkańcom. Na wiosnę ruszą prace nad dekarbonizacją elektrociepłowni w Częstochowie. Fortum wybrało wykonawców kluczowych prac i będzie rezygnować definitywnie ze spalania węgla.