MOSiR: wkrótce ruszy kolejny sezon Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończył zapisy na nowy sezon do Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. To częstochowskie rozgrywki dla osób w wieku 35 lat i starszych.
REKLAMA
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończył zapisy na nowy sezon do Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. To częstochowskie rozgrywki dla osób w wieku 35 lat i starszych.
Rusza kolejny sezon Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Częstochowie. Pierwszy mecz już w piątek, kiedy Exact Systems Klub 54 powalczy o punkty z Ziomkami. Do ligi w tym roku przystąpiło 7 drużyn, które rozegrają w sumie 3 rundy spotkań.
Na co dzień odrywają się od pracy, aby pograć w piłkę. W Częstochowie od lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się Amatorska Liga Piłki Nożnej. 26 września amatorzy zainaugurują nowy sezon swoich rozgrywek.
W najciekawszym meczu trzeciej kolejki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Budmix pokonał Jagiellończyków w stosunku 6:3. Trzy punkty do swojego dorobku dopisał też Klub 54 ale drużyna ta musiała się mocno napracować aby pokonać przeciwników z Zawodzia przechylając szalę zwycięstwa na swoja korzyść w ostatnich minutach spotkania. Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie ma też Marex po zwycięstwie nad Kozim i Przyjaciółmi. Piątkowe spotkanie Michasia z Amatorem zostało przełożone na inny termin.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie od wielu lat koordynuje rozgrywki Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Poniżej publikujemy informację prasową dotyczącą tych rozgrywek.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji do 1 września czeka na zgłoszenia chętnych drużyn, które chcą wziąć udział w rozgrywkach Amatorskiej Ligii Siatkówki oraz Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej.
To największe rozgrywki amatorskie w mieście i okolicach. Co sezon, każdego popołudnia, od poniedziałku do piątku, strzela do bramek około 500 piłkarzy. Rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Częstochowie. Ruszy 3 września, a przez najbliższe 3 tygodnie (do 17.08.) będą przyjmowane zgłoszenia drużyn.
Jak podkreśla Marcin Mazik z MOSiR- u, to duże przedsięwzięcie, w lidze występuje ponad pół tysiąca piłkarzy. Rozgrywki odbywają się codziennie wieczorem na stadionie miejskim przy ul. Limanowskiego.