Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Taekwon-do zdominuje sportowy weekend. Dwa dni Mistrzostw Polski w HSC

Facebook Twitter

Weekend sportowy pod znakiem sportów walki w naszym mieście. Przed nami długo wyczekiwana impreza - Mistrzostwa Polski Taekwon-do. Rezerwujcie sobie czas w weekend 23 i 24 października.

fot. facebook.com/ZSPUT/

Cyklicznie organizujemy tego typu turnieje. Przez ostatnie półtorej roku nie mogliśmy tego zrobić z wiadomych względów. Mamy zgłoszonych 25 klubów, 510 zawodników, także jak na te warunki, wydaje mi się, że jest to bardzo dobry wynik. Ekip zagranicznych niestety nie będzie. Zawody będą się odbywały na 7 matach, w wielu grupach wiekowych, począwszy od dzieci do seniorów.

Jak mówi Zbigniew Pawlak prezes Klubu Sportowego Orient w Częstochowie i główny trener, zawodnicy są gotowi by zmierzyć się o trofea, walczyć i sprawdzić swoje przygotowanie z rywalami z innych części kraju. Efektowne walki zobaczymy w sobotę i głównie w niedzielę w Hali Sportowej Częstochowa:

W sobotę dzieci i młodzicy w różnych konkurencjach. W niedzielę kadeci, juniorzy, seniorzy. Wstęp na halę jest wolny. W sobotę zaczynamy o godzinie 10:00, w niedzielę zaczynamy o godzinie 9:00. W sobotę będą konkurencje techniczne i konkurencje walk. W niedzielę będą przede wszystkim walki.

Na turniej taekwon-do w Częstochowie zapraszał Zbigniew Pawlak, organizator i prezes z Klubu Sportowego Orient.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022