Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tadex Cup 2022 już w niedzielę 28 sierpnia

Facebook Twitter

W imieniu Tadex s.c. oraz Akademia Raków serdecznie zapraszamy na turniej Tadex Cup '22. To już XI edycja memoriału im. Jana Basińskiego. Tym razem o tytuł mistrza zawalczy 8 drużyn z całej Polski w kategorii wiekowej U-9. Turniej rozegrany zostanie w Częstochowie przy ul. Limanowskiego 83, na obiekcie Stadionu Raków Częstochowa. Wydarzenie już 28 sierpnia!

Tadex Cup 2022 już 28 sierpnia na stadionie przy Limanowskiego. Oznacza to, że w niedzielę na murawie rządzić będą piłkarskie drużyny 8-latków. Akademia Rakowa poleca ponownie turniej, który będzie jednocześnie XI edycją memoriału im. Jana Basińskiego:

Robert Piłat: W tym roku będzie rocznik 2014, czyli chłopcy, którzy wchodzą w wiek 8 lat. To będzie piłka 5-osobowa. To już IV edycja Tadex Cup. Wcześniej był to rocznik 2011 i przez 3 kolejne lata obserwowaliśmy progres tych chłopców. Będzie 8 drużyn m.in. Cracovia, Wisła Płock, Radomiak, Wisła Kraków, więc będą to jedne z najlepszych akademii w Polsce. Turniej będzie owocny dla chłopców i trenerów.

Tym razem o tytuł mistrza zawalczą najlepsze młode drużyny z całej Polski w kategorii wiekowej U-9

– mówi organizator wydarzenia Robert Piłat. Jednocześnie podkreśla, że dla młodych zawodników równie ważna jest zabawa i radość z gry w piłkę:

Robert Piłat: Dobra zabawa jest zawsze ważna, natomiast w tej chwili piłka nożna i generalnie sport zaczyna być na tyle profesjonalny, że specjalizację obserwujemy od najmłodszych lat. W zasadzie patrząc na Akademie Rakowa Częstochowa to oczywiście zabawa jest ważna, bo to jest ważne, żeby chłopcy mieli radość z tej gry, natomiast tu jest pełny profesjonalizm, jeżeli chodzi o Akademię i wynik sportowy na pewno też nie będzie schodził na drugi plan.

Turniej Tadex Cup jest jednocześnie upamiętnieniem osoby znanego częstochowskiego piłkarza i trenera Jana Basińskiego:

Robert Piłat: To jest legenda Rakowa Częstochowa. Przy każdej kolejnej edycji o tym powtarzamy, na każdym turnieju są członkowie rodziny pana Basińskiego. Za każdym razem jest to podkreślane. Wszyscy o tym pamiętają.

Memoriał jego imienia odbywa się od 2011 roku

– dodaje Robert Piłat.

Firma Tadex Cup od lat wspiera Akademię Rakowa, czy jej rola wykracza poza działania sponsora strategicznego?

Robert Piłat: Wspieramy akademię Rakowa Częstochowa od 5 lat. Rozpoczęło się to niepozornie, wspomagaliśmy w drobnych projektach, po czym kiedy dyrektorem akademii został pan Marek Śledź odbyliśmy kilka rozmów i zaproponowano nam uczestniczenie w trochę większym zakresie. Zostaliśmy strategicznym sponsorem Akademii Raków Częstochowa. Ta współpraca nie polega tylko na tym, że my pomagamy w organizacji turnieju czy jesteśmy strategicznym sponsorem tylko w wymiarze finansowym, my również pomagamy w wielu sprawach treningowych, czasem trenerów wspieramy, więc my jesteśmy otwarci na współpracę. Bardzo dobrze nam się współpracuje i z tego, co wiem akademia też jest zadowolona.

W tym roku z Rakowem pożegnał się Marek Śledź, twórca obecnego projektu Akademii. Czy wywiązał się z powierzonego mu zadania? Częstochowska Akademia funkcjonuje już na wzór tej z Lecha Poznań?

Robert Piłat: Uważam Pana Marka Śledzia za wybitnego fachowca, jeżeli chodzi o młodzieżową piłkę nożną a dużą wartością jest pozytywistyczne podejście do pracy, jest on na pewno świetnym organizatorem. Akademia w tej chwili wygląda mega profesjonalnie. To jest okres 5 lat od kiedy dyrektor Śledź przejął stery akademii. W tej chwili jest pan Dariusz Grzegrzółka, jego dotychczasowy zastępca jest dyrektorem. To naturalne, wszystko jest konsekwencją wcześniejszych działań. Takie namacalne efekty, widoczne akademii będą w ciągu najbliższych 2-3 lat. Wśród wychowanków będzie widać, że faktycznie będzie sporo. Takie projekty mają to do siebie, że one potrzebują czasu. Ze swojej perspektywy widzę te różnicę. Przede wszystkim są trzy drużyny w Centralnej Lidze Juniorów, 15U, 17U i w tej chwili jest U19, wcześniej było 18. Był czas, że nie było ani jednej. Świetne wyniki mają. Oprócz tego praktycznie wszystkie młodsze roczniki grają w ligach z rocznikami starszymi i doskonale sobie radzą. Większość jest w 1. ligach wojewódzkich albo w ligach najwyższych, w których mogą być w danym roczniku. W tej jest to najlepsza akademia z akademii na Śląsku, gdzie jest tu duża konkurencja.

Naszym rozmówcą był Robert Piłat, organizator Turnieju Tadex Cup 2022.

Turniej rozegrany zostanie przy ul. Limanowskiego 83, na stadionie Rakowa Częstochowa w niedzielę, 28 sierpnia. Oficjalne otwarcie o godz. 10:30. Radio Jura poleca wydarzenie!

HARMONOGRAM TURNIEJU:

10:00 – Przyjazd drużyn
10:30 – Oficjalne otwarcie turnieju
11:00 – 14:30 – mecze fazy grupowej
14:45 – obiad
15:30 – drugi etap rozgrywek – mecz o VII oraz o V miejsce w turnieju
16:05 – 16:40 – mecz o III miejsce w turnieju
16:40 – 17:15 – Finał
17:30 – uroczyste zakończenie turnieju

UCZESTNICY TURNIEJU:

1. Akademia RKS Raków Częstochowa
2. SSM Wisła Płock
3. AP Wisła Kraków
4. Akademia Cracovia Kraków
5. Akademia RKS Radomiak Radom
6. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka
7. Akademia Odra Opole
8. Akademia Zagłębie Sosnowiec

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024