Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ta informacja z pewnością ucieszy użytkowników Częstochowskiego Roweru Miejskiego

Facebook Twitter

Mamy dobre informacje dla miłośników rowerów miejskich. Częstochowski system zwiększył się o trzy dodatkowe stacje. W jakich lokalizacjach pojawiły się stojaki wraz z zielonymi jednośladami? 

fot. facebook.com/matyjaszczyk.krzysztof

Pierwsza z trzech nowych stacji znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 50 na ul. Starzyńskiego. Druga przy dworcu PKP na Rakowie, a trzecia przy dworcu PKP na Stradomiu.

Taką informację przekazał o poranku w mediach społecznościowych prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Zerknijmy na mapę stacji rowerów miejskich. Cały system liczy już łącznie 26 stacji, a do dyspozycji jest ponad 250 rowerów. W obliczu wielu remontów drogowych, które mamy w Częstochowie wybór miejskich jednośladów np. w drodze do pracy może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Do czego oczywiście zachęcamy. Przypomnę jeszcze, że taryfa za wypożyczenia rowerów w Częstochowie pozostaje niezmienna i pierwsze 30 minut jazdy jest darmowe – kolejne pół godziny to koszt 2 zł. Według danych z zeszłego roku średni czas wypożyczenia wynosił około 17 minut, więc większość przejazdów było darmowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj