Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

T. Love gwiazdą Dni Częstochowy!

Facebook Twitter

Po dwóch latach przerwy imprezy plenerowe powracają na mapę kulturalną miasta. Jednym z takich eventów jest Festiwal Frytka OFF, który odbędzie się 25 czerwca w Parku Lisiniec.

fot. Pixabay

27 sierpnia, czyli w ostatni weekend wakacji, bo zawsze tak to robimy, będą Dni Częstochowy, a tam główną gwiazdą będzie zespół T.Love, który obchodzi swój jubileusz, także podwójna okazja, by pojawić się na Północy. Zapraszamy za pętle tramwajową na Północy, bo tam jest potężny plac między blokami, idealne miejsce amfiteatralnie pochylone dla organizacji dużych imprez

– zapowiada Aleksander Wierny – Naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Sportu UM. Dni Częstochowy będzie to pierwsza okazja, to hucznego świętowania 800-lecia dziejów pisanych miasta. Jubileusz był obchodzony w roku wybuchu pandemii i wszystkie imprezy towarzyszące związane z nim zostały odwołane:

800-lecie będziemy tylko sygnalnie przypominać. Ono przypadło na szczyt pandemii. Mieliśmy na prawdę zaplanowanych wiele wydarzeń dziejących się w przestrzeni publicznej i też w instytucjach, ale takich wydarzeń, które zakładały dużą liczbę uczestników. Z przyczyn oczywistych nie udało się tego zrobić, natomiast 800-lecie już minęło. Nie byłoby chyba rozsądne, żeby dużej imprezy z tej okazji organizować. Natomiast połączenie święta miasta z świętem T. Love, czyli takiej wizytówki Częstochowy, wydaje nam się dość oczywista. Jak rozmawiałem z Muńkiem, to on sam podkreślał, że Dni Częstochowy to jest dobry moment, żeby świętować jubileusz swojego zespołu. Myślę, że będzie to wyjątkowe wydarzenie.

W poprzednich latach na mapie kulturalnych wydarzeń miasta pojawił się Festiwal Summer Chill dedykowany głównie młodzieży. Niestety ta impreza w tym roku nie powróci:

W następnych latach zamierzamy, żeby poszczególne duże imprezy plenerowe – te, które najbardziej cieszyły mieszkanki i mieszkańców naszego miasta – przywracać. Plenerówki już przywracamy, ale musimy zachować ostrożność, bo nie wiemy, czy będą jakieś obostrzenia, czy pandemia będzie z nami i w jakim stopniu. Tego dzisiaj jeszcze nie wiemy. Przymierzamy się do tego, ale jeszcze nie teraz.

Jak podkreśla naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu: „Najważniejszą informacją jest jednak taka, że ponownie miejskie plenerowe imprezy wracają po dwóch latach z pandemią do Częstochowy”.

O Festiwalu Frytka OFF pisaliśmy TUTAJ.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023