Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szykujmy się na maj z nowymi utrudnieniami wzdłuż przebudowy linii tramwajowej

Facebook Twitter

Kierowcy muszą przyzwyczajać się do myśli o nowej organizacji ruchu w rejonie prac. Zamknięty został już na 2 miesiące przejazd przez torowisko na wysokości Megasamu.

Od 1 maja jednak kolejne tymczasowe zmiany w centrum zapowiada MZD:

Przez kilkanaście dni połówkowo ograniczany będzie ruch w obrębie Ronda Mickiewicza. Mimo utrudnień i spowolnień – pełna przejezdność. Najpóźniej 15 maja zostanie w pełni otwarte skrzyżowanie al. NMP, Kościuszki i Wolności, wróci możliwość przejazdu przez torowisko w obu kierunkach i pierwotna organizacja ruchu w obrębie tego miejsca.

Jak mówi rzecznik Maciej Hasik, z jednej strony ułatwienia, bo dla kierowców drogowcy udrożnią już skrzyżowanie przy Jasnogórskiej i w Alejach, ale za to prace przeniosą się na najbardziej obciążone skrzyżowanie przy al. Jana Pawła II. Pierwszy etap prac ruszy w połowie maja:

Po 10 maja zostaną otwarte w pełni skrzyżowania ul Jasnogórskiej z al. Kościuszki i Armii Krajowej oraz ul. Orzechowskiego z al. Wolności przy Dworcu PKS. Od 17 maja częściowo zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Jana Pawła II z al. Armii Krajowej. Ruch w obu kierunkach, przejazd przez torowisko będzie odbywał się po jednej jezdni. Utrudnienia tam potrwają minimum miesiąc.

Wyznaczone na maj terminy prac mogą ulec niewielkim zmianom

– przypomina rzecznik zarządu dróg Maciej Hasik. Dlatego wzdłuż przebudowywanej linii tramwajowej patrzcie na tymczasowe oznakowanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024