Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szukasz pracy? Zostań strażnikiem miejskim. Są wolne etaty

Facebook Twitter

Trwa nabór i można składać dokumenty w konkursie na stanowisko strażnik miejski w częstochowskiej Straży Miejskiej. Realizacja zgłoszeń od mieszkańców, podejmowanie własnych interwencji związanych z ochroną spokoju i porządku publicznego, dbanie o ochronę środowiska, pomoc innym osobom w różnych sprawach – to codzienne interwencje strażników miejskich. Rekrutacja potrwa do 19 kwietnia.

Jakie trzeba spełnić wymagania?

Aby zostać strażnikiem miejskim trzeba spełnić wymagania niezbędne określone w ustawie o strażach miejskich i gminnych- wyjaśnia Artur Kucharski z Komendy przy ul. Krakowskiej. Kandydat musi: mieć obywatelstwo polskie, skończone 21 lat, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej wykształcenie średnie, mieć nienaganną opinię, wykazać sprawność pod względem fizycznym i psychicznym, nie może być karany przez Sąd, musi mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Podczas naboru kandydaci zdają m.in. test sprawnościowy, który składa się z biegu na 60 metrów, pchnięcia kulą 4 kilogramową oraz biegu na 400 metrów oraz test humanistyczny i psychologiczny. Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej Straży Miejskiej w Częstochowie (www.sm.czestochowa.pl) i w Biuletynie Informacji Publicznej Straży Miejskiej w Częstochowie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj