Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szukają dyrektora Teatru Mickiewicza, kończy się kadencja aktualnego szefa placówki, konkurs ruszył

Facebook Twitter

Kończy się aktualna kadencja dyrektora częstochowskiej sceny. Być może Teatr Mickiewicza zyska nowe kierownictwo, Robert Dorosławski kieruje pracą instytucji od kilkunastu lat.

Teatr Adama Mickiewicza

Ostatnio w konkursie pokonał 8 konkurentów do fotela dyrektorskiego. Teraz miasto rozpoczęło nową procedurę wyłonienia osoby na to stanowisko.

Kandydat musi mieć m.in. wykształcenie wyższe magisterskie w dziedzinie sztuki, nauk humanistycznych lub społecznych, doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym w instytucjach kultury związanych z działalnością teatralną, znajomość z zakresu działalności teatru, ustaw o samorządzie gminnym, o finansach publicznych, prawo zamówień publicznych. Musi też przedstawić program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju teatru w Częstochowie.

Jak przypomina Sylwia Bielecka z biura prasowego magistratu, jest formalny wymóg przeprowadzenia konkursu, nie ma jednak przeszkód aby dotychczasowy dyrektor ponownie w nim wystartował. Przed kandydatem stawia się szereg wymagań dotyczących wykształcenia i przygotowania do tej roli:

Do wymagań dodatkowych należy także umiejętność zarządzania projektami z zakresu kultury, promowania prowadzonych działań, zagadnień związanych z pozyskiwaniem pozabudżetowych środków finansowych, znajomość środowisk twórczych, umiejętność kierowania zespołem. Do 31 marca należy składać dokumenty w ogłoszonym właśnie konkursie na dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza. Rozpatrzenie złożonych ofert nastąpi do 31 maja.

Jeżeli uda się przeprowadzić postępowanie bez przeszkód, nowo wyłonionego dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza poznamy jeszcze przed końcem sezonu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj