Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Sztuka Dobra”, czyli częstochowianie i artyści w aukcji na rzecz bliskich Adama Florczyka

Facebook Twitter

W piątek (16.12.) aukcja na rzecz najbliższych Adam Florczyka. W sali Ośrodka Kultury Filmowej ILUZJA odbędzie się charytatywna licytacja dzieł sztuki pod hasłem „Sztuka Dobra”.

Zebrane dzięki niej środki zostaną przekazane rodzinie zmarłego Adama Florczyka, współtwórcy Festiwalu Czytaj! i popularyzatora literatury w naszym mieście.

Sylwia Góra: „Sztuka Dobra”, ponieważ dobrem chcemy się podzielić, a raczej chcemy zaprosić, żebyście się tym dobrem podzielili z najbliższymi Adama. Adam był osobą, która robiła bardzo dużo dobrego dla wielu ludzi i myślę, że wszyscy zapamiętamy go jako człowieka dzielącego się tym, co miał najlepszego. „Sztuka Dobra” to też oczywiście kwestia dobrych obrazów, dobrych rzeźb, bowiem prace, które pojawią się na aukcji, podarowali nam artyści i artystki związane z Częstochową, ale nie tylko

– zachęca do przyłączenia się w licytowaniu Sylwia Góra, związana z Festiwalem Czytaj!. Aukcję poprowadzą Anna Tymoshenko i Bartosz Kopeć, a asystować im będzie młodzież ze Studia Aktorskiego „Mała Rolka”.

Przy tej okazji można zdobyć prace naszych najlepszych artystów:

Sylwia Góra: Pojawią się prace m.in. Tomasz Lubaszki, Tomasza Sętowskiego, Małgorzaty Stępniak, Jerzego Kędziory, Mariana Panka, Bartka Stypki. Będzie można te prace wylicytować. Zapraszamy, żeby przyjść, nawet jeżeli niekoniecznie mamy w planach licytacje i chcemy się tylko rozeznać, bo mamy takie wejściówki, które są jednocześnie cegiełkami. Będą obrazy częstochowskich fotografów, niepowtarzalne, unikatowe, które można sobie oprawić i postawić na półce albo dać w prezencie komuś z okazji zbliżających się Świąt.

Wśród prac są też obrazy Bartosza Frączka, duetu Sętowski/Gawron, Jacka Łydżby czy dzieła Szymona Motyla, Marty Frej i Pauliny Taranek.

Oprawę muzyczną licytacji zapewni DJ Kacper Kapsa. W program wieczoru wpisano też recital Olgi Przybylik i Andrzeja Młodkowskiego:

Sylwia Góra: Zgodzili się zagrać właśnie na aukcji. My jako festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Ani Grzyb, Zuzannie Sulidze i Adamowi Markowskiemu, którzy są przede wszystkim odpowiedzialni za zorganizowanie aukcji charytatywnej. Rozmawiali z artystami. Miejsca użyczyła nam Miejska Galeria Sztuki. Mam nadzieję, że w dużym gronie zobaczymy się 16 grudnia o godz. 19:00. Serdecznie zapraszam! Zróbmy razem coś dobrego

– do uczestnictwa w aukcji i koncertach w Kinie Iluzja zachęcała Sylwia Góra z grona twórców Festiwalu Czytaj!.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023