Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sztuka „Czego nie widać” w Filharmonii Częstochowskiej już 10 grudnia

Facebook Twitter

Teatr Kwadrat wraca do Częstochowy z kultową farsą! Bieganina, krzyki, sceny zazdrości, intrygi, dramatyczne wpadki, panika, ba! – nawet rękoczyny. A wszystko to na deskach teatru oraz… za kulisami. Kultową farsę „Czego nie widać” oglądać będzie można w Filharmonii Częstochowskiej już 10 grudnia.

Obwoźna grupa teatralna przygotowuje się do premiery szmirowatej dość produkcji – spektaklu pt. „Co widać”. Zostało bardzo mało czasu. Budżet jest ograniczony. Ekipa techniczna okrojona. Reżyser zmęczony. A aktorzy?… No cóż… Jeżeli problemem jest już nawet zapamiętanie tekstu podczas próby generalnej, to jak radzić sobie, z dwoma burzliwymi romansami, krótkowzrocznością młodej gwiazdki, stale psującą się dekoracją i wiecznie znikającym nestorem, który na dodatek poważnie nadużywa alkoholu…? Czy w takich warunkach da się pracować? Na pewno nie sposób się nie śmiać.

Konstrukcja „Czego nie widać” jest oparta na ukazaniu teatru w teatrze. Autor wyszedł z założenia, że podglądanie zakulisowej bieganiny, wszystkiego czego zazwyczaj w teatrze nie widać, jest równie ciekawe jak akcja samego przedstawienia. W związku z tym widz otrzymuje dwa w jednym. I ogląda spektakl w spektaklu. „Czego nie widać” to sztuka kultowa, nazywana najzabawniejszą farsą, jaka kiedykolwiek została napisana. Aż dziw, że nigdy wcześniej nie została zrealizowana w najbardziej rozpoznawalnym teatrze komediowym w Polsce. W Kwadracie jej wyreżyserowania podjął się Dyrektor – Andrzej Nejman.

audio CNW

OBSADA:
Dotty Otley – Lucyna Malec
Lloyd Dallas – Jacek Łuczak
Garry Lejeune – Andrzej Andrzejewski
Brooke Ashton – Katarzyna Glinka
Poppy Norton-Taylor – Ilona Chojnowska
Frederick Fellowes – Paweł Domagała/ Andrzej Nejman
Belinda Blair – Marta Żmuda Trzebiatowska/ Zuzanna Grabowska
Tim Allgood – Michał Lewandowski
Selsdon Mowbray – Grzegorz Wons

Zapraszamy 10 grudnia 2017r. do Filharmonii Częstochowskiej. Spektakl odbędzie się o godzinie 16:00 i 19:30. Bilety do nabycia na stronie Teatru Kwadrat www.teatrkwadrat.pl, w kasie Filharmonii i w sieci salonów EMPiK.  Rezerwacja telefoniczna +48 607-907-704. Ceny biletów: 50zł, 75zł, 95zł, 110zł, 130zł, 150zł.

Serdecznie zapraszamy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj