Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sztacheta Trail Running. Propozycja dla aktywnych 20 maja

Facebook Twitter

Sztacheta Trail Running - to już druga edycja imprezy organizowanej przez pasjonatów biegania i pomagania. Cały dochód z biegu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Franka Szewczyka.

Do startów jest jeszcze sporo czasu, ale pomysłodawcy zachęcają do zapisów.

Katarzyna Tulejko: Główny bieg to jest bieg ultra 6 – ścio godzinny. To oznacza, że każda osoba, która czuje się na siłach biegać 6 godzin będzie pokonywała pętlę około pięciu kilometrów i może to robić dowolną ilość razy. Czyli od momentu, np. od godziny dziewiątej do godziny piętnastej sześć godzin biegania. Są przerwy. Każdy sam decyduje o tym, czy robi przerwy, czy nie. Natomiast dla osób, które nie mogą sobie pozwolić np. na sześć godzin biegania, dołożyliśmy dystans półmaratoński, więc to będzie około czterech okrążeń. Dystans honorowy dla franka to jest 5 kilometrów. Tutaj pokona taki dystans każdy. Jedno okrążenie. Można to przejść, przebiec.

Twórcy planują kilka tras biegowych, zarówno te krótsze mniej wymagające, czy te które będą wyzwaniem nawet dla zaawansowanych biegaczy. Cykl organizowany jest dla wspólnej zabawy, sportowej rywalizacji i z chęci pomocy, mówi Katarzyna Tulejko.

Katarzyna Tulejko: Bieg jest imprezą, która ma na celu zintegrować całe to środowisko sportowe z naciskiem na biegaczy, ale oczywiście dyscyplina nordic walking jest też bardzo mile widziana. W zeszłym roku mieliśmy takich zawodników. Zresztą w okolicach Częstochowy jest dużo stowarzyszeń, dużo zrzeszeń nordic walking, więc my serdecznie zapraszamy. Każdy, absolutnie każdy znajdzie tam miejsce i dystans. Co ważne, mamy też propozycje dla rodzin tych zawodników, żeby się podczas tego 6-ścio godzinnego biegu nie nudziły. Szykujemy tam mnóstwo atrakcji.

Wprawdzie do 20 maja, jest jeszcze dużo czasu, ale zapisy ruszyły, najbliższe tygodnie warto też spożytkować na treningi. Z uwagi na charytatywny cel sportowej imprezy, tym bardziej wpiszmy ją w swój biegowy kalendarz. Do udziału zaproszeni są profesjonaliści i amatorzy:

Katarzyna Tulejko: Podczas biegu przygotujemy naprawdę mnóstwo atrakcji. Cały czas intensywnie nad tym pracujemy i pod okiem instruktorów będzie można poćwiczyć, potrenować. Dzieci będą mogły malować pod okiem artystki – plastyczki. Będą zajęcia z akrobatyki, oczywiście dla dzieci. Będą wyzwania, będzie ognisko, pieczenie kiełbasek (…). Serdecznie zapraszamy!

Sztacheta Trail Running to impreza integrująca pasjonatów biegania z rejonów Poczesnej, Wrzosowej i okolic. Twórcy wydarzenia zapraszają też biegających częstochowian. Są jeszcze zaplanowane dodatkowe atrakcje, jak: pokazy, konkursy dla dzieci czy malowanie przy użyciu resztek farb. Miejscem spotkania będzie Łysiec, tegoroczna Sztacheta 20 maja.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024