Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sztab przygotowuje już styczniowy finał WOŚP w mieście. Wolontariusze – rejestracja ruszy w listopadzie

Facebook Twitter

Częstochowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aktywizuje się pod koniec roku jak zwykle na okoliczność przygotowań do kolejnego styczniowego finału. Wiadomo już, że tym razem, na początku 2022 roku orkiestra zagra dla okulistyki dziecięcej.

Wytypowano też hasło finału: „Chcemy widzieć świat wyraźnie i kolorowo”:

Działamy i zachęcamy, żeby śledzić nasze działania przede wszystkim na facebooku. Na bieżąco staramy się informować. Około 30 osób na samym początku jest z nami. Staramy się też zachęcić i przyprowadzić nowe osoby do tego, żeby robiły z nami ten finał. Zorganizowanie sobie lokalu, w którym będziemy mogli przyjmować wolontariuszy, załatwienie pozwolenia przede wszystkim na zorganizowanie takiej imprezy. Będziemy chcieli zorganizować finał po staremu, czyli nie w takiej formule jak w ubiegłym roku. Mamy nadzieję, że sytuacja covidowa nam to umożliwi i będziemy mogli wszyscy spotkać się na placu Biegańskiego.

– mówi Natalia Zalas z częstochowskiego sztabu WOŚP. W zeszłym roku częstochowski finał został zorganizowany w ramach transmisji online, teraz impreza plenerowa ma wrócić do centrum miasta. Grupy muzyczne chcą zagrać podczas częstochowskiego finału:

Na ten moment myślimy pozytywnie i mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się właśnie na placu Biegańskiego, rozłożyć scenę i zaprosić artystów. Myślę, że cała branża muzyczna na pewno bardzo odczuła tę sytuację pandemiczną, także faktycznie zainteresowanie jest duże. Odzew jest. Liczymy, że uda nam się przygotować coś ciekawego na ten 30. finał. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich wolontariuszy, rejestracja ruszy najprawdopodobniej 8 listopada – tak zapowiada fundacja, i wtedy będziemy mogli zacząć się z wami spotykać.

W przyszłym miesiącu rusza nabór wolontariuszy, zapowiada Natalia Zalas z lokalnego sztabu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022