Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpitalny SOR mimo problemów obsadowych będzie działał na Zawodziu

Facebook Twitter

Miejski Szpital Zespolony wszystkimi sposobami i kanałami poszukiwał lekarzy, głównie internistów, którzy od kwietnia podejmą pracę na SOR-ze. Wiemy że w obsadzie znajdzie się nawet 8 lekarzy, którzy zdecydowali się na różne formy zatrudnienia.

Obok jednej osoby na etacie większość wybierze umowy kontraktowe.

Zapewniał dr Wojciech Konieczny, dyrektor Częstochowskiego Szpitala Zespolonego, który też podjął się dyżurowania na oddziale ratunkowym. Dotąd lekarzy było zbyt mało by zapewnić w rozbudowanym oddziale odpowiednią wymaganą jakość pomocy. SOR jest aktualnie doposażany, trwa jego meblowanie, a jednocześnie przyjmuje ok. 70 pacjentów dziennie. Jego utrzymanie będzie jednak dla miasta kosztowne…

Lekarze na miejskim SOR-ze będą zarabiać od 70 do 110 zł za godzinę pracy. Przy podniesionych stawkach za dyżury wzrosną też koszty stałe szpitala, a o zwiększenie finansowania dyrektor chce zabiegać w Radzie Miasta. Tymczasem nie tylko w mieście, pojawiły się opinie że Częstochowa nie potrzebuje dwóch oddziałów ratunkowych. Drugi, wojewódzki działa na Parkitce.

Dodaje dyr. częstochowskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj