Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpitale mają przygotować się na kolejną falę pandemii

Facebook Twitter

Częstochowskie szpitale mają być gotowe. Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował Miejski Szpital Zespolony, że ma przygotowywać się na przyjęcie pacjentów covidowych. Wszystko w związku z rosnącą skalą zakażeń w kraju.

Miejska placówka ma mieć możliwość uruchomienia 38 łóżek dla takich pacjentów, w tym 4 stanowiska respiratorowe. Szpital Specjalistyczny z Parkitki ma przygotować i zabezpieczyć obsługę dla 74 dodatkowych łóżek covidowych, wojewódzka lecznica utworzy w tej puli 5 łóżek respiratorowych.

W czwartek ostatniego września Śląski Urząd Wojewódzki poinformował, że w województwie dla chorych na Covid-19 przygotowano obecnie 845 łóżek i 55 respiratorów. Zajęte są 82 łóżka i 9 respiratorów. W Częstochowie również mamy być przygotowani w szpitalach na przyjęcia większej liczby pacjentów. Miejska lecznica na razie takich łóżek nie ma, Parkitka aktualnie hospitalizuje 10 pacjentów z Covid-19. Według ostatnich danych ministerstwa, z ponad 1200 przypadków zakażeń najwięcej jest w regionach z najniższą wyszczepialnością, wczoraj w Śląskiem przybyło 55 osób z wirusem.

Dzisiaj w raporcie Ministra Zdrowia już 1362 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Spośród województw jak poprzednio dominują: lubelskie, podlaskie, ale też Mazowsze i Podkarpacie. W naszym regionie przybyło 67 osób z pozytywnym wynikiem testu w kierunku covid19.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj